کاهش درد جراحی بینی

ادامه مطلب

بدون آنکه به درد بعد از جراحی بینی فکر کنم ، برای جراحی زیبایی بینی اقدام کردم. البته باید بگویم که من از آن دسته افرادی هستم که آستانه تحمل درد کمی دارد. همین موضوع باعث شد تا روند پیگیری را برای رینوپلاستی کند تر کنم ، هر روز بر نگرانی های من بابت احساس درد نیز افزوده می شد ، تا جایی که تصمیم آخر کنسل کردن جراحی بود. در آخرین جلسه مشاوره ، مشکل اصلی خود را با جراح بینی مطرح کردم که در اوج ناباوری من رو با روش های کاهش درد جراحی بینی آشنا کرد. به همین امید برای ادامه مسیر احتیاج داشتم. اما این روش ها شامل چه مواردی می شود ، با توجه به توصیه های بهترین جراح بینی در شهرک غرب تهران دکتر حمیدرضا زنگنه در ادامه با این روش های خارق العاده بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

کاهش درد جراحی بینی - دکتر حمیدرضا زنگنه در تهران

 

ایا پروسه جراحی زیبایی بینی دردناک است ؟

تمامی جراحی های زیبایی با توجه به اعمال تغییرات بسیار زیاد و استفاده از روش های پر تهاجم همچون بکارگیری از تیغ جراحی با درد همراه هستند. بنابراین پزشکان برای آنکه روند جراحی را با دقت و تمرکز بالایی انجام دهند ، از بیهوشی های عمومی بکار میگیرند. در واقع با استفاده از این نوع بیهوشی ها زیبا جو به خواب عمیق فرو رفته و پروسه جراحی بر روی آن انجام می شود. بدون آن که افراد دردی را احساس کنند. در جراحی بینی پوست بینی افراد برش داده می شود تا پزشک به ساختار استخوانی دست یابد ، پس از آن به منظور اصلاح محل قرار گیری استخوان بینی ممکن است استخوان تراشیده یا شکسته شود که این اقدام بسیار پر تهاجم بوده و احساس درد در زیبا جو کاملا طبیعی می باشد ، که البته با وجود بیهوشی های عمومی احساس نخواهد شد. تا کنون متوجه آن شدید که اگر رینوپلاستی بدون ماده بیهوشی انجام شود ، یک امر غیر ممکن بوده که زیبا جو از پس تحمل درد آن بر نمی آید. پس از اتمام این روند بیمار به ریکاوری منتقل می شود. در این بخش اثرات ماده بیهوشی به مرور کاسته می شود ، به گونه ای که درد نمایان شده و زیبا جو آن را احساس می کند. بنابراین پروسه جراحی زیبایی بینی یک امر دردناک است ، که جراح بینی خوب در غرب تهران دکتر زنگنه به منظور کاهش درد جراحی بینی در این مواقع دارو های کنترل کننده درد را تجویز می کند که باید زیبا جویان آن ها را در اقدامات قبل از رینوپلاستی تهیه کنند.

چگونه می توان در دوره نقاهت درد رینوپلاستی را کاهش دارد ؟

جالب است بدانید که کاهش درد جراحی بینی در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی امری دشوار و پیچیده نخواهد بود ، چرا که انجام برخی فعالیت های توصیه شده از جانب جراح رینوپلاستی می تواند کمک کند تا درد در شما عزیزان به راحتی کنترل شود. از جمله این اقدامات مفید و موثر می تو.ان به موارد زیر اشاره کرد.

داروهای مسکن کنترل کننده درد : در اقدامات قبل از جراحی بینی ، جراح لیستی از دارو های مورد نیاز بعد از رینوپلاستی را تهیه کرده و در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. بخشی از این دارو ها مسکن خواهند بود تا درد شما را در دوره نقاهت کنترل کنند.  این دارو ها شامل مسکن ، آنتی بیوتیک ها و ضد التهاب ها خواهند بود که مصرف ان ها ضروری است ، چرا که در صورت عدم استفاده آن ها زیبا جو با درد بسیار زیاد و عفونت نیز مواجه خواهد شد.

کمپرس های یخ یا سرد : استفاده از کمپرس های یخ یا سرد می تواند علاوه بر کاهش درد جراحی بینی در کاهش التهاب و تورم نیز تاثیر بی نظیری داشته باشد. شما می توانید کمپرس های سرد را درون یک حوله قرار دهید و در بازه های زمانی کوتاه آن را بر روی محل درد بگذارید. لازم به ذکر بوده که در صورت استفاده مستقیم از این کمپرس ها ، ممکن است به پوست اسیب برساند و درد شما را نیز دوچندان کند ، بنابراین حتما از یک حوله برای استفاده از کمپرس ها استفاده کنید.

استراحت کافی : استراحت نیز می تواند بر روی کاهش درد شما عزیزان بعد از رینوپلاستی تاثیر بگذارد ، در نتیجه به خوبی استراحت کنید. توصیه می شود در روز های ابتدایی بعد از جراحی بینی فعالیت های خود را بسیار محدود کنید و تنها استراحت کنید ، زیرا انجام برخی فعالیت های پر تنش می تاند به ساختار بینی فشار وارد کند که طی فشار وارد شده افراد درد بسیار زیادی را تحمل خواهند کرد.

رعایت توصیه های جراح بینی : لیستی از مراقبت هایی که از جانب بهترین جراح بینی در شهرک غرب تهران دکتر حمیدرضا زنگنه  به شما عزیزان توصیه می شود را تهیه کنید و یک به یک ان ها را رعایت کنید ، ان گاه متوجه آن خواهید شد که درد شما کاسته می شود. از انجام هر گونه اقدام خودسرانه خودداری کنید و حتما جراح بینی خود را در جریان تمامی فعالیت های خود قرار دهید تا عارضه ای مانع از دست یابی شما عزیزان به نتیجه ای خوب و مطلوب از جراحی زیبایی بینی نشود.

عوامل موثر در احساس درد زیبا جویان بعد از رینوپلاستی

درد پس از جراحی بینی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که عموم مردم آن را تجربه کرده اند. از جمله شایع ترین آن ها که نیازمند پروسه درمانی جهت کاهش درد جراحی بینی می باشد می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

التهابات بینی : بعد از جراحی بینی ، بافت‌ های بینی شما آسیب می ‌بینند و باعث می‌شود بدن تان به طور طبیعی به آن واکنش نشان دهد تا بتواند عامل التهاب را از بین ببرد. التهاب و واکنش بدن به جراحی ، ممکن است منجر به درد و تورم در منطقه بینی شود که یکی از عوامل طبیعی و شایع بروز درد می باشد و لازم است تا اقدامی موثر جهت کاهش درد جراحی بینی انجام شود.

ترشحات بینی : پس از عمل جراحی بینی ، ممکن است ترشحات بینی بیشتر از قبل شما را آزار دهد. این ترشحات می‌توانند دلیلی بر ایجاد درد و عدم راحتی باشند ، که حتی در انسداد بینی شما و عدم تنفس آسان و راحت نیز نقش خواهد داشت.

وارد شدن ضربه بینی : در برخی مواقع بیماران ممکن است به طور اتفاقی یا ناشی از فشار زیاد روی بینی خود ، ضربه ای به بینی در اثر فراموشی یا بی‌خبری بزنند. این ممکن است باعث درد و ناخوش آیندی در منطقه بینی شود.

نکته : لازم به ذکر بوده که درد حاصل از این عارضه نشان دهنده آسیب جدی خواهد بود و در صورت عدم بهبود لازم است تا به جراح بینی خوب در غرب تهران دکتر زنگنه مراجعه شود ، که در موارد حاد و حساس لازم است افراد تحت جراحی بینی ترمیمی نیز قرار بگیرند.

داروها : پزشک ممکن است داروهای همانند ضد التهاب ‌ها یا مسکن‌ها را به شما تجویز کند تا سبب کاهش درد جراحی بینی در شما شود. هر چند که این داروها می‌توانند در بهبودی شما مفید باشند ، اما ممکن است باعث عوارض جانبی شوند که در پی آن ممکن است درد نیز بروز پیدا کند. اگر بعد از جراحی بینی درد یا حالت خوبی ندارید ، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید. او می‌تواند بر اساس وضعیت خاص شما ، راهنمایی و درمان مناسب را تعیین کند.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *