هزینه جراحی بینی

ادامه مطلب

با توجه به اینکه امروزه جراحی بینی در میان آحاد مردم بسیار باب شده است ، یکی از متداول ترین پرسش های متقاضیان رینوپلاستی در مورد هزینه عمل بینی است. بعضی افراد به دنبال عمل بینی ارزان می باشند و بعضی دیگر به دنبال پرداخت هزینه های گزاف و نتیجه بهتر می باشند. اغلب نیز به دنبال جراحی در خارج از کشور می باشند. از این رو می توان گفت که هزینه جراحی بینی به عوامل متفاوتی بستگی دارد که در این مقاله که توسط بهترین جراح گوش و حلق و بینی در شهرک غرب تهران دکتر حمیدرضا زنگنه تهیه شده شما را با تمام این موارد آشنا می کنیم.

هزینه جراحی بینی - دکتر حمیدرضا زنگنه در تهران

هزینه جراحی بینی به چه بخش هایی تقسیم می شود؟

اگر ما را در این مقاله همراهی می کنید قطعا از فرم دماغ خود، یا از عملکرد آن و یا هر دوی این موارد ناراضی هستید. با انجام رینوپلاستی می توانید مشکلتان را برطرف کنید. هزینه عمل بینی به بخش های زیر تقسیم می شود:

هزینه های قبل از عمل در شهرک غرب تهران با دکتر زنگنه

این مبالغ شامل آزمایش خون ، عکس سیتی اسکن ، عکس آتلیه می باشد. در صورتی که بیمار مشکلات تنفسی و شکستگی در بینی خود داشته باشد برای ارزیابی بهتر ساختار بینی خود سیتی اسکن را انجام می دهد.

مبلغ آزمایش در هزینه جراحی بینی : آزمایش خونی که انجام می شود شامل HCV Ab ، HBs Ag ، HIV Ab ، PTT ، PT ، CBC است که در جهت کمبود آهن ، ایدز ، کم خونی ، قند خون و غیره می باشد. اگر مریض بیماری های زمینه ای شامل قلبی ، عروقی و تیروئید داشته باشد موظف است نامه ای از مراکز تخصصی مربوطه با محتوای بلامانع بودن عمل بینی دریافت کند و به دکتر تحویل دهد.

مبلغ عکاسی در هزینه عمل بینی : بعضی از پزشکان در مطب خود عکس از تمام زوایای بینی بیمار می گیرند. فرد در هنگام رفتن به آتلیه عکاسی باید دقت داشته باشد که هیچ گونه روتوشی روی آن صورت نگیرد تا جراح بینی خوب در تهران دکتر زنگنه از این طریق به راحتی و به وضوح کامل بتواند ، مشکلات موجود در ظاهر بینی فرد را مشاهده کند.

هزینه دستمزد جراحی

تخصص و تجربه جراح : هزینه جراحی بینی به میزان شهرت ، مهارت و تجربه جراح بینی خوب در شهرک غرب دکتر حمیدرضا زنگنه و سابقه کاری او بستگی دارد. یک دکتر با تجربه ، چالش و شرایط بیشتری را حین جراحی می گذراند. برای عبور از این چالش ها در جهت کسب مهارت بالاتر اصولا هزینه بیشتری نسبت به همکاران خود دریافت می کند. از آنجایی که نمی توان گفت قطعا هزینه کمتر ، جراحی با تجربه کم و در مقابل آن هزینه بیشتر شامل مهارت و تخصص بیشتر پزشک می باشد. پس برای مطمئن شدن از کار جراح لازم است تحقیقات لازم را در جهت رزومه کاری او ، تخصص و میزان رضایت بیماران قبلی انجام داد.

مشاوره در هزینه جراحی بینی : بعضی از پزشکان ، ویزیت و مشاوره اولیه رایگان دارند ، اما در اکثریت پزشکان این هزینه می بایست پرداخت شود.

نوع بینی : نوع دماغ بیماران در هزینه عمل بینی نقش بسزایی دارد. معمولا مبلغ عمل بینی گوشتی یا غضروفی ، بیشتر از استخوانی می باشد. جراحی ترمیمی نیز هزینه بیشتری نسبت به عمل اولیه دارد.

تاثیر محل عمل در هزینه جراحی بینی : دستمزد عمل بینی در مطب خصوصی پزشک که به صورت بی حسی موضعی و سرپایی انجام می شود کمتر می باشد ، زیرا عمل در اتاق جراحی خود پزشک و توسط دستیاران دکتر انجام می شود. اگر این پروسه در مراکز جراحی سرپایی صورت گیرد ، امکانات جراحی و تجهیزات دیگری در اختیار متخصص قرار می گیرد ، بنابراین اندکی گران تر است. این مبلغ در بیمارستان به دلیل وجود امکانات و تجهیزات بیشتر ، از دو مورد دیگر بالاتر است . در کل قبل از اینکه جراحی مورد نظر را انجام دهید مکان مورد نظر را از لحاظ اعتبار بررسی کنید.

هزینه کلینیک یا بیمارستان : هزینه عمل بینی معمولا در کلینیک بسیار کمتر از بیمارستان می باشد . زیرا در کلینیک 4 الی 5 ساعت پس از جراحی ، مریض ترخیص می شود. اما در بیمارستان به دلیل وجود تجهیزات بیشتر ، معمولا مریض یک شب پس از جراحی بستری شده و تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرد که البته این امر مناسب کسانی است که به بیماری های زمینه ای مبتلا می باشند.

تاثیر مکان جغرافیایی : مکان جغرافیایی نیز یکی از گزینه هایی است که در هزینه جراحی بینی بسیار موثر است. این هزینه در تهران بسیار بیشتر از شهرستان های دیگر می باشد زیرا جراحان بینی خوب به دلیل وجود امکانات بیشتر در این شهر ها ساکن هستند.

هزینه متخصص بیهوشی : فرآیند بیهوشی قبل از عمل توسط متخصصان بیهوشی اعمال می شود. در این هنگام علائم حیاتی مریض هنگام جراحی توسط متخصصان بیهوشی و پرستاران ، مرتب چک می شود. اکثر متخصصان روش بیهوشی کامل را نسبت به بی حسی موضعی در ارجحیت قرار می دهند. زیرا زمانی که بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد ، هوشیار است و در هنگامی که بی حسی در آن اعمال شود درد فراوانی را احساس می کند. در بیهوشی کامل ، علاوه بر اینکه مریض دردی را حس نمی کند ، به دلیل بی حرکت بودن ، دکتر بر آن تسلط بیشتری دارد.

هزینه جلسات معاینه بعد از عمل

بعد از جراحی ، مریض طی مدت 1 ماه هر هفته به جراح بینی خوب در شهرک غرب تهران دکتر زنگنه مراجعه می کند. به طور کلی تا مدت 1 سال ، هر سه ماه یکبار ویزیت می شود. بعضی از متخصصان کل مبالغ ویزیت را با هزینه جراحی بینی دریافت کرده و برای این ویزیت ها دیگر مبلغی دریافت نمی کنند.

آیا بیمه ، هزینه عمل بینی را پرداخت می کند ؟

شرکت های بیمه ، تحت شرایط خاص درمانی و به ندرت هزینه جراحی بینی را تقبل می کنند. هنگامی که عمل بینی درمانی باشد ، نه زیبایی و اختیاری و در جهت درمان مشکلات تنفسی و عملکرد دماغ باشد در این صورت بیمه بخشی از آن را پرداخت می کند. اگر غیر از این باشد بیمه هزینه ای در قبال آن پرداخت نمی کند.

بیمه تحت چه شرایطی بخشی از هزینه جراحی بینی را قبول می کند ؟

شکستگی استخوان بینی : هنگامی که در دیواره جداکننده منافذ بینی شکستگی اتفاق افتاده باشد و به سمت دیگری منحرف شده باشد سبب مختل شدن تنفس شخص می شود ، به دلیل اینکه این امر جنبه درمانی دارد ، بیمه بخشی از آن را پرداخت می کند.

هنگامی که مخروط داخل بینی بزرگ باشد : وظیفه مخروط بینی تصفیه هوا در زمان عبور از بینی است. هنگامی که اندازه این مخروط ها از حد طبیعی بیشتر باشد، سبب مختل کردن تنفس طبیعی افراد می شود. در این هنگام پزشک اندازه این مخروط ها را تا حد طبیعی کوچک می کند. در این صورت جراحی درمانی می باشد که پرداخت بخشی از هزینه جراحی بینی به عهده بیمار می باشد.

زمانی که دهلیز بینی باریک شود : از دیگر مواردی که بیمه آن را تقبل می کند، باریک شدن دهلیز دماغ می باشد. این حالت هنگامی ایجاد می شود که دیواره های کناری بینی به درون حرکت می کند و بیمار در تنفس خود بسیار مشکل دارد. در این جراحی ، پزشک دیواره های دماغ بیمار را به جای خود برگردانده و اقدام به اصلاح آن می کند. این پروسه نیز درمانی به حساب می آید و بیمه ، نیمی از آن یا تمام آن را بسته به نوع بیمه بیمار پرداخت می کند.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *