مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

ادامه مطلب

یکی از دغدغه زیباجویان دوران بعد از جراحی می باشد ، این موضوع وقتی از حساسیت بالاتری برخوردار خواهد بود که صورت آن ها تحت جراحی قرار گرفته باشد. مراقبت های بعد از لیفت پیشانی از مواردی است که بسیاری در رابطه با محدودیت های آن سوالاتی مطرح کرده اند. اگر شما نیز به تازگی لیفت پیشانی انجام داده اید و می خواهید به خوبی راجع به آن اطلاعات کسب کنید ، دکتر حمید رضا زنگنه ، دکتر خوب لیفت پیشانی در شهرک غرب تهران ، مطالعه مطالب زیر را به شما توصیه می کند.

 

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی - دکتر حمیدرضا زنگنه

 

نگاهی کوتاه به لیفت پیشانی

آگاهی از این موضوع که در طی پروسیجر زیبایی ، چه اتفاقی برای ما می افتد ؛ این امکان را برای ما فراهم می کند تا الزام انجام صحیح مراقبت های بعد از لیفت پیشانی را به خوبی درک کنیم. دانستن اینکه زخم ها در کجا اعمال می شوند و عمق آن ها به چه اندازه است می تواند تعیین کند ، چه شرایطی پیش رو دارید و در مجموع آیا کاندیدای مناسبی برای این پروسه هستید یا خیر.

بعد از مراجعه به یک پزشک حاذق در تهران برای انجام لیفتینگ پیشانی ، ایشان با انجام ارزیابی های فیزیکی ، متوجه می شود که برش ها را دقیقا در چه محلی و به چه نحوی اعمال کند. تاکنون روش های متعددی برای برطرف کردن این نیاز ، ارائه و مورد استفاده قرار گرفته است. وجه مشترک تمام آن ها این است که همراه با زخم هستند. اگر روش سنتی روش برای شما انجام شود به تبع زخم بیشتری نسبت به روش های پیشرفته دارید که گویای مراقبت های بعد از لیفت پیشانی خاص تری می باشد. در طی این پروسه عضلات صورت فرد در قسمت پیشانی و ابروها از جای فعلی خود کشیده می شوند و در محل سابق قرار داده می شوند. برای اینکه تغییرات اعمالی تحت تاثیر قرار نگیرد ، لازم است در انجام بایدها و نبایدهای توصیه شده ، نهایت دقت را به عمل بیاورید.

عوامل موثر بر زمان مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

همزمانی آن با عمل های زیبایی دیگر ؛ هدف اصلی زیباجویان از انجام این پروسه ، رفع خمودگی ها و جوانسازی می باشد. مطابق بهترین پزشک زیبایی در تهران ، همزمانی لیفتینگ پیشانی با پروسه هایی اعم از لیفت صورت و جراحی بینی ، باعث می شود دوران نقاهت فرد طولانی شود. از آنجایی که زیباجو تحت دو عمل به صورت همزمان قرار گرفته است ، لازم است گام های مراقبت های بعد از لیفت پیشانی را با احتیاط بیشتری بردارد.

نوع تکنیک مورد استفاده ؛ همانطور که در ابتدا مقاله نیز ذکر کردیم ، اگر متخصص از متد قدیمی که به برش تاجی مشهور است ، استفاده کند ، گام های مراقبتی از حساسیت بالاتری برخوردار خواهد بود. انتخاب تکنیک کاملا به نظر پزشک و نتایج معاینات بالینی مرتبط می باشد ، برای مثال در برخی موارد ، بهترین دکتر لیفت پیشانی در شهرک غرب تهران ، استفاده از روش های نوین مانند لیفت آندوسکوپیک پیشانی را مدنظر قرار می دهد. اگر جوانسازی از این طریق قابل انجام باشد ، تعداد برش ها کمتر و سطحی تر می باشند.

قوای جسمانی زیباجو ؛ اغلب افرادی که به انجام چنین جراحی روی می آورند ، از اثار پیری بر چهره خود گریزان هستند. همانطور که بالا رفتن سن بر چهره آن ها موثر بوده است ، ممکن است وضعیت جسمانی آن ها را نیز تحت تاثیر قرار داده باشد. این موضوع یکی از فاکتورهایی است که بر دوران مراقبت های بعد از لیفت پیشانی اثرگذار است.

نکات مهم درمورد مراقبت های بعد از لیفت پیشانی که باید بدانید

بعد از اتمام جراحی ، بسته به صلاحدید پزشک ، نیاز است یک شب در بیمارستان در تهران بستری بمانید. با این تفاسیر وجود یک همراه در کنار شما لازم است زیرا به تنهایی از پس اموراتتان برنخواهید آمد.

هر پروسه ای که در آن پزشک از تیغ جراحی استفاده کند ، از نوع تهاجمی است. لیفت پیشانی هم با در این گروه قرار دارد. نیاز است از محل کار مرخصی های لازم را دریافت کنید تا بتوانید به خوبی مراقبت های بعد از لیفت پیشانی را انجام دهید. بنا به تجربه اغلب زیباجویان ، افراد بعد از گذشت 1 الی 2 هفته می توانند به محیط کاری بازگردند.

جای زخم ها مستعد انباشت عفونت می باشد ، بنابراین نیاز است که در پاکیزه نگه داشتن آن ها نهایت دقت را به عمل آورید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با پزشک معالج مشورت کنید.

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی در خانه

بعد از هر پروسیجر جراحی ، بسته به شدت آن ، افراد در انجام روتین زندگی خود ناتوان خواهند بود. موارد این چنینی که برای انجام نیاز به دقت بیشتری خواهند داشت ، در گروه های زیر دسته بندی می شوند:

خوابیدن

حین استراحت می بایست سر شما بالاتر از قسمت تحتانی قرار داشته باشد. با رعایت این نکته ، روند گردش خون تسهیل می یابد و از ایجاد تورم در قسمت زخم ها جلوگیری می کند. طبیعت بدن افراد به این صورت است که با افزایش گردش خون در محل آسیب دیده ، سعی به ترمیم آن دارد. همین موضوع باعث می شود که عضو متورم و ملتهب شود. اگر حین استراحت در دوران مراقبت های بعد از لیفت پیشانی ، به حالتی بخوابید که قسمت فوقانی ، بالاتر از پایین تنه شما باشد ، اثرات تورم ناشی از ترمیم کاهش می یابد.

استحمام

همه پزشکان در این موضوع اتفاق نظر دارند که استحمام در 24 ساعت اول بعد از جراحی ممنوع می باشد. بعد از این مدت زمان هم حتما می بایست با بهترین جراح لیفت پیشانی در تهران ، هماهنگ کنید ، زیرا تنها ایشان می تواند تعیین کند که بعد از چه مدت ، زخم ها می توانند با اب تماس داشته باشند. نکته حائز اهمیت در این باره این است که ، برای شستشو محل از شامپوهای ملایم مانند شامپو بچه و حین خشک کردن سر خود تنها از یک حوله نرم استفاده کنید. استفاده از سشوار ممنوع می باشد.

تغذیه در دوران مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

بعد از پروسیجر زیبایی بدن شما به مواد مغذی احتیاج دارد تا توانایی ترمیم زخم ها را داشته باشد. مصرف غذاهای چرب و پرادویه و عدم دریافت ویتامین کافی باعث طولانی شدن دوران نقاهت خواهد شد.

ممنوعیات در دوران مراقبتی

به طور کلی هر عادتی که بر عملکرد طبیعی خون اثرات منفی داشته باشد ، ممنوع است. مصرف خودسرانه اسپرین ، داروهای ضد التهابی و مکمل های دارویی با کاهش غلظت خون ، ریسک خونریزی بعد از جراحی را افزایش می دهد.

افرادی که استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی جز جدایی ناپذیر زندگی آن ها می باشد ، بیاد داشته باشند که این عادات ناسالم در دوران مراقبت های بعد از لیفت پیشانی ، به شدت بر کیفیت خون آن ها اثرگذار است و شرایطی را فراهم می کند که بدن زیباجو عملکرد طبیعی خود را نداشته باشد ؛ به همین ترتیب روند ترمیم زخم ها به تعویق خواهد افتاد. اگر شما نیز در این دسته از افراد قرار دارید ، صادقانه از این موضوع با بهترین پزشک لیفت پیشانی در شهرک غرب تهران ، صحبت کنید.

فعالیت های مجاز در دوران مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

سوالی که ذهن بسیاری از زیباجویان را به خود مشغول کرده است ، این است که ایا در تمام فعالیت ها محدودیت دارند و تنها باید به استراحت مطلق در منزل بپردازند ؟ در پاسخ باید گفت ، خیر در این مورد بهتر است به علائم بدن خود توجه کنید. فعالیت های شدید قطعا با تغییراتی در بدن شما همراه هستند که باعث احساس ناراحتی در شما می شود.

  • آنچه واضح است این است که از انجام فعالیت های شدید فیزیکی مانند بلند کردن ، کشیدن و هل دادن اجسام بیشتر از 3 و نیم کیلو بپرهیزید.
  • وقتی از استراحت حرف می زنیم ، منظورمان استراحت مطلق نمی باشد ، به عنوان مراقبت های بعد از لیفت پیشانی ، قدم زدن های کوتاه مدت بعد از پروسه ، باعث تسهیل گردش خون و بهبود سریع جای زخم ها می شود. تنها به این شرط که به حدی شدید نباشند که باعث تعریق شوند.
  • این موضوع را در گوشه ذهن گه دارید که نکات مراقبتی ، زمانی به بهترین نحو احسنت پیش می رود که دستورالعمل های پزشک را مو به مو اجرا کنید. در راس این دستورالعمل ها ویزیت های فالو آپ قرار دارد. پزشک با معاینه شما در زمان های مشخص از پیشرفت جراحی آگاه و از بروز عوارض احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *