لیفت شقیقه

ادامه مطلب

لیفت شقیقه (تمپوروپلاستی) عمل زیبایی است که بر روی شقیقه و خارج ابرو انجام می شود. گاهی مشکل افتادگی و پوست اضافه در این ناحیه ، برای جوانسازی ظاهر شما طی یک پروسه بریده می شوند. دلیل دیگر انجام این آن بدفرم بودن اسکلت صورت بوده که در برخی موارد می تواند خیلی وخیم باشد. در این نوع پروسه زیبایی ، هدف تغییر فرم صورت می باشد. این روش از تمپوروپلاستی با استفاده از پیوند استخوان ، هیدروکسی آپاتیت و متیل متیکریلات بدفرمی صورت شما تصحیح می شود. این تکنیک به طورعمده برای حل مشکل گودی شقیقه انجام می گیرد. اگر سوالات بسیاری در این زمینه دارید ، دکتر حمید رضا زنگنه ، بهترین پزشک لیفت تمپورال در شهرک غرب تهران ، مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد.

 

لیفت شقیقه - دکتر حمیدرضا زنگنه

 

کاندیدای مناسب برای لیفت شقیقه در تهران

برخی افراد به دلیل داشتن ابرو های افتاده و پلک های بدفرم ، چهره ای به نظر ناراحت یا نگران دارند. این امر به دلیل پروسه طبیعی بالا رفتن سن اتفاق می افتد و راه حل آن انجام لیفت شقیقه می باشد. در واقع افتادگی شقیقه اثر پیری بیشتری نسبت به افتادگی ابرو در صورت دارد. همین موضوع باعث شده تا این جراحی گزینه بسیار مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال تغییر و جوان سازی تاثیر گزار در ظاهر خود هستند. به عنوان مثال اگر در حال حاضر از بوتاکس در پیشانی و ابروی خود استفاده می کنید ، تنها لیفت قسمت خارجی ابرو می تواند کمک بسیاری به تغییر و جوان سازی بیشتر ظاهر شما بکند. همچنین پروسه یاد شده ، برای افرادی با مشکل پنجه کلاغ نیز توصیه می شود.به طور کلی شخصی که دارای شرایط سلامتی خوب باشد ، خواهان از بین بردن اثر پیری در صورت خود و حل مشکل افتادگی بخش هایی از صورت مانند ابرو ، پیشانی و شقیقه می باشد. از دیدگاه بهترین دکتر لیفت شقیقه در شهرک غرب تهران ، این افراد با ویژگی یاد شده برای انجام این جراحی بسیار مناسب هستن.

پروسه لیفت تمپورال چگونه انجام می شود ؟

بعد از اینکه تصمیم نهایی درباره برنامه انجام این پروسه گرفتید جراحی آغاز می شود. این عمل زیبایی با استفاده از بی حسی عمومی یا موضعی انجام می شود. استفاده از بی حسی برای راحتی و حس نکردن درد توسط بیمار است ؛ زیرا در اولین گام شکافی کوچک روی خط مو شما در نزدیکی گوش اعمال می گردد. بافت های زیر پوستی شقیقه ، خارج ابرو و چشم کشیده میشود تا این بخش ها از صورت را صاف کند. علاوه بر این موضوع تمام پوست های اضافه قبل از بسته شدن شکاف توسط بخیه بریده می شوند و پروسه لیفت شقیقه شما تکمیل می گردد.

لیفت شقیقه چه مقدار ماندگاری دارد ؟

این جراحی تضمین کننده برای جوانی همیشگی نیست و بعد از پروسه پیری ادامه خواهد داشت. عواملی مانند جاذبه ، استرس و عوامل محیطی باعث پیر شدن و افتادگی دوباره صورت شما می گردد. هرچند اثر این جراحی از دیدگاهی می تواند همیشگی باشد ؛ زیرا ناحیه هایی از صورت که تحت تاثیر لیفت تمپورال قرار گرفتند ، برای همیشه متفاوت و جوان تر از سایر بخش های صورت به نظر می رسند.

حین تمپوروپلاستی چه اتفاقاتی می افتد ؟

اول از همه همانطور که می دانید بیهوشی است که به مقدار کافی به همراه بی حسی انجام می شود ، تا هنگامی که بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران دکتر حمیدرضا زنگنه ، مشغول به کار است شما تقریبا چیزی حس نمی کنید. سپس برش ها بالای گوش روی خط مو ایجاد می شوند ، این کار منجر به قابل مشاهده نبودن جای زخم ها بعد از پروسیجر می گردد. سپس بافت های زیر پوستی روان شده و باعث از بین رفتن چروک ها و جوان سازی نواحی جراحی شده می شود. این عمل پروسه بسیار سریعی دارد و حدود یک ساعت زمان می برد ، البته که کل پروسه از اول تا آخر زمان بیشتری نیاز دارد ؛ زیرا یکسری اقدامات لازم باید قبل و بعد ازعمل انجام شود. اما حدود زمان جراحی همان مقدار می باشد.

لیفت شقیقه با استفاده از فیلر

فیلرهای پوست برای تزریق در شقیقه امن و تایید شده هستند و می توانند برای اهداف زیادی به کار گرفته شوند. هرچند تزریق به این عضو یکی از دشوار ترین انواع تزریق است ؛ زیرا تعداد و انواع زیادی از رگ در آن ناحیه وجود دارد که کار را مخصوصا برای تزریق فیلر سخت می کند. یک تزریق اشتباه می تواند منجر به نابینایی فرد شود. پس مطمئن شوید که شما و جراح لیفت تمپورال در غرب تهران دکتر زنگنه ، خود از ریسک های این روش آگاهی دارید و درباره آن ها بحث کردید ، تا نسبت به هرگونه مشکل احتمالی آگاه باشید. این اطلاعات کلی بود که برای انجام این پروسه لیفت شقیقه به دانستن آنها نیاز داشتید.

آیا لیفت تمپورال دارای معایب است ؟

با توجه به آن که لیفت شقیقه یک روش کم تهاجم شناخته می شود ، اما ممکن است عوارضی را با خود به همراه داشته باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 1. ایجاد کبودی موقت در پوست
 2. تورم ، التهاب و بی حسی ، درد
 3. تورم ناشی از این پروسه جراحی در 4 الی 5 روز بعد از عمل به بالاترین حد خود می رسد ، البته ممکن است با رعایت برخی موارد در مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا کنید.
 4. کبودی بعد از جراحی معمولا با گذشت 10 الی 12 روز از بین می رود.
 5. توصیه می شود از رفتن به محل کار خودداری کنید و حدود یک هفته استراحت کنید.
 6. خطر وارد شدن اسیب به رشته های عصبی صورت نیز وجود دارد ، که البته پس از عمل به طور کامل بهبود پیدا می کنند.
 7. با توجه به ان که برش و اسکار ها در پشت گوش ها یا بر روی قسمت های مو دار سر ایجاد می شوند ، به همین منظور به سختی قابل مشاهده می باشند ، در نتیجه داشتن توجه کافی و رعایت برخی موارد بسیار حائز اهمیت بوده تا زیبا جو دچار هیچ گونه عفونتی نشود.

اهداف تمپوروپلاستی با تزریق فیلر

کاهش چروک ها : بسیاری از فیلرها باعث افزایش حجم شقیقه شده و رفع چروک های نواحی مانند شقیقه ، چشم و پیشانی می شود. همچنین پوست این نواحی را صاف می کند و تاثیر زیادی در جوانی کلی ظاهر شما می گذارد. طبق نظر دکتر خوب لیفت شقیقه در تهران ، هیالورونیک اسید برای این تزریق بسیار مناسب است ؛ زیرا به طور طبیعی در بدن تولید می شود و وجود دارد. این امر باعث می شود که بعد از تزریق بدون ایجاد هیچگونه مشکل یا مسمومیتی در بدن شما حل شده و اثر آن تا 12 ماه برجای می ماند.

خوش فرم کردن پوست : بعضی از فیلرها می تواند باعث تولید طبیعی کلاژن در بدن شوند که منجر به برگشت چربی به شقیقه شما می گردد و اثر افتادگی را از بین می برد. این نوع فیلرها باعث صاف شدن و جوان سازی پوست می شوند ، در عین حال ظاهر جوان تری ایجاد خواهند کرد.

لیفت کردن چشم ها : در برخی مواقع فیلرها باعث لیفت شدن بخش نزدیک چشم به شقیقه می شوند. همچنین حجم زیاد تزریق باعث حجیم تر شدن ناحیه و از بین رفتن چروک های دور چشم یا پاکلاغی می گردد.

ریکاوری بعد از لیفت شقیقه در غرب تهران

راهنمایی های مراقبتی لازم بعد از جراحی به شما گفته می شود، شامل موارد زیر می باشد :

 • تا 24 الی 48 ساعت بعد از عمل دیگر نیازی به بانداژ نخواهید داشت.
 • برای هفته اول باید با 2 یا 3 بالشت بخوابید تا سطح سر خود را بالا نگه دارید و از افزایش ورم و کبودی اجتناب کنید.
 • کبودی ها روی پیشانی و دور چشم شما ظاهر می شوند ولی بعد از 7 تا 10 روز از بین می روند. هرچند اثر آنها ممکن است 6 الی 8 هفته باقی بماند. می توان این کبودی و ورم ها را با استفاده از لوازم آرایشی مخصوص بپوشانید که می توانید از مراکز بهداشتی تهیه کنید. بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران ، استفاده از محصولاتی مانند کرم آرنکا و هیرودویید را برای کاهش کبودی ها پیشنهاد می دهد.
 • استفاده از یخ نیز می تواند به کاهش ورم و کبودی کمک کند. توجه داشته باشید که مستقیما از آن استفاده نکنید. برای مثال می توانید آن را در داخل یک کیسه پلاستیکی بگذارید و یک حوله دور آن بپیچید تا سرمای کم و غیر مستقیم با ناحیه ای که لیفت تمپورال در آن انجام شده در تماس باشد. حتی می توانید یک حوله را مدتی در یخچال بگذارید و از آن استفاده کنید.
 • در نهایت بخیه های شما بین 7 تا 10 روز بعد از جراحی باز خواهند شد.

چه تفاوتی میان دو پروسه جراحی لیفت ابرو و شقیقه وجود دارد ؟

در پروسه جراحی لیفت ابرو ، هدف اصلی اصلاح چین و چروک ها در پیشانی و خطوط اخم بوده که سبب لیفت پیشانی افراد خواهد شد ، در صورتی که در جراحی لیفت شقیقه به منظور بالا رفتن دم ابرو ها و رفع خطوط اطراف چشم می باشد ، که سبب سفت شدن پوست صورت زیبا جویان نیز خواهد شد.

معیارهای زیبایی شقیقه چیست ؟

حجم مناسب و کافی شقیقه : چربی در نواحی مختلف شقیقه قرار دارد ، در صورت وجود این چربی ها ناحیه های خالی و نواقص را پر می کنند و اطراف چشم بیشتر صاف می شود و چشم افراد جلوه بسیار زیادی در صورت پیدا می کند. برخی عوامل مانند افزایش سن ، وجود برخی از بیماری ها چربی های شقیقه دچار لیپو آتروفی و لیپودیستروفی می شوند که سبب گود شدن ناحیه شقیقه می شود. این عامل در کاهش زیبای چشم و شقیقه بسیار تاثیر می گذارد.

تناسب خط رویش مو در شقیقه : با عقب رفتن خط رویش مو در ناحیه ی شقیقه و همچنین افزایش فاصله از ظرافت چهره کاسته شده و نمایی مسن تر، سر و بی روح به افراد می دهد. حال اگر فاصله خط رویش مو در ناحیه شقیقه با چشم کمتر باشد، صورت نمایی ظریف تر و جوان تر و زیبا تر به نظر می رسد.

زیبایی بافت های اطراف ناحیه شقیقه : وجود برخی شاخص ها و تناسب های موثر در اطراف شقیقه یکی از دلایل زیبا شناختی چهره در حالت سه رخ خود می باشد. گونه برجسته، چشم های رو به بالا، پیشانی صاف و جوان سبب افزایش زیبایی بیشتر چهره می شود.

آیا افراد می توانند تحت جراحی همزمان لیفت شقیقه و بلفاروپلاستی قرار بگیرند ؟

به طور کلی آن دسته از زیبا جویان که به علت افزایش سن و تاثیرات برخی عوامل حالت چهره شان پیر تر شده و شادابی گذشته را از دست داده است ، می توانند در کنار لیفت تمپورال ، جراحی بلفاروپلاستی را به صورت همزمان انجام دهند. این تکنیک علاوه بر افزایش شادابی و نشاط چهره چشم های زیبا جو را زیبا تر می کند و سبب کاهش دوره نقاهت در آن ها می شود.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *