جراحی پلک

ادامه مطلب

چشم ها با نشان دادن خوشحالی ، غم ، شادی و ناراحتی می توانند حالات انسان را نشان دهند و از اعضای مهم چهره هستند که می توانند حتی سن اشخاص را مشخص کنند. یکی از دلایلی که سبب می شود سن افراد پیرتر از آن چیزی که هست نشان دهد افتادگی پلک و چشم است. جراحی پلک و یا بلفاروپلاستی از متدهای بسیار کارآمد در جهت جوانسازی و شادابی چشم ها است که توسط دکتر حمیدرضا زنگنه ، زیبایی و جذابیت بیشتری به اشخاص می بخشد.

 

جراحی پلک

جراحی پلک چیست ؟

توسط جراحی زیبایی پلک و بلفاروپلاستی ، پوست افتاده و آویزان پلک بالا و پایین برش داده می شود و مجدد در جای مناسب تری بخیه می شود. جراحی پلک پیری چهره و تاری دید را رفع می کند و یک روش موثر در جوانسازی به حساب می آید. عمل زیبایی پلک به صورت تخصصی و توسط متخصص متبحر انجام می شود که تاثیرات آن در همان روزهای ابتدایی بعد از انجام این فرآیند زیبایی نمایان می شود. این پروسه ، امروزه بسیار مورد استقبال افراد مختلف قرار گرفته است.

نکات مورد نیاز در خصوص بلفاروپلاستی

عمل جراحی پلک برای بهبود ظاهر پلک و رفع افتادگی آن انجام می شود. این عمل بر روی پلک های بالا ، پایین و یا هر دوی آن ایجاد می شود. فرایند انجام شده چه از روی زیبایی انجام شود و چه برای رفع مشکلات عملکردی پلک ها ، هر دو باعث جوانتر ، شاداب شدن چشم و در نتیجه زیبایی می شود. معنی کلمه بلفاروپلاستی ، بازسازی و ساختن پلک است که در هر دو پلک به خصوص در افرادی که پف و چربی اضافه دارند استفاده می شود. این پروسه ممکن است در کسانی که از سن پایین دارای پلک پف دار می باشند و نیاز به بازسازی و اصلاح آن است نیز استفاده شود. به یاد داشته باشید که چشم ها یکی از عضوهای مهم صورت در جهت جوان تر شدن افراد به شمار می رود.

هدف افراد از انجام جراحی بلفاروپلاستی چیست ؟

عمل زیبایی پلک

این نوع پروسه جراحی جنبه درمانی نداشته و به منظور بهبود نوعی عارضه انجام نمی شود ، بلکه افراد به منظور بهبود و افزایش زیبایی ظاهر خود نیز اقدام می کنند. این پروسه با برداشت کیسه هایی از چربی در زیر چشم ها  و رفع افتادگی پلک انجام می شود. جراحی زیبایی پلک سبب بازگردانی جوانی و خلق چهره ای شاداب شده که چهره افراد را پر انرژی نشان می دهد. زیرا افزایش سن و غیره سبب می شود توده های چربی افزایش یابند و ماهیچه های پلک نیز ضعیف شوند. تمامی این موارد از زیبایی چهره کاسته و جلوه ای ناراحت و خسته را به همراه خواهد داشت.

عمل درمانی پلک

در صورتی که افراد به بیماری خاصی مبتلا باشند که به چشم ها و پلک های آن ها مرتبط باشد ، نیازمند یک پروسه درمانی خواهد بود. در واقع با جراحی درمانی پلک ها عدم توانایی افراد جهت استفاده از عینک و لنز به دلیل پف زیر چشم درمان شده و دید بیماران نیز بهتر می شود.

انواع جراحی پلک در تهران

بلفاروپلاستی پلک بالا : افتادگی پلک بالا و پف دار باعث انجام این فرایند زیبایی می شود. با توجه به میزان پف و افتادگی ، روش های برش متفاوت است. قبل از عمل حتما باید به مریض این مسئله را توضیح داد که جراحی زیبایی پلک در جهت از بین رفتن پف پلک یا افتادگی آن انجام می شود زیرا بعضی افراد فکر می کنند پف با افتادگی یکی است. افتادگی پلک یعنی این ناحیه به سمت پایین افتاده و قسمت هایی از چشم را مانند کره چشم ، قسمتی از مردمک و رنگی بودن آن را پوشانده است که در اصطلاح پزشکی افتادگی پتوز نیز نامیده می شود. پف پلک نیز در نتیجه چربی فراوان زیر پوست ایجاد می شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین : اشخاصی که سن بالای 35 سال دارند ، پوست پلکشان افتاده و یا اینکه دچار پف ریز می شود به جهت از بین رفتن ظاهر ناخوشایند اقدام به انجام جراحی پلک پایین می کنند. چندین تکنیک در این پروسه وجود دارد. در یکی از این روش ها پزشک برای خارج کردن چربی ، برش را از داخل پلک پایین ایجاد می کند که در نهایت این برش اصلا دیده نمی شود و خطوط ریز را با استفاده از لیزر اربیوم صاف می کند. در روش دیگر بهترین جراح بلفاروپلاستی تهران دکتر زنگنه در امتداد مژه ها اقدام به ایجاد برش می کند. به واسطه آن چربی ، عضله و پوست اضافی را خارج می کند. در این متد نیز خط ایجاد شده از جراحی ، پس از مدتی محو می شود.

جراحی هر دو پلک : با گذر زمان و افزایش چین و چروک در اطراف چشم ها و یا داشتن پف و افتادگی به صورت مادرزادی از عمل زیبایی پلک استفاده می شود. بعضی از افراد به دلیل افتادگی پلک دیدشان کم می شود و ممکن است دچار سردرد شوند. در این افراد جراحی به صورت همزمان بر روی دو پلک بالا و پایین انجام می شود. لازم به ذکر است که تشخیص نوع این فرایند زیبایی بر عهده دکتر حمیدرضا زنگنه بهترین دکتر عمل پلک در تهران می باشد تا بیمار به نتیجه مطلوب و ایده آل برسد.

متقاضیان جراحی پلک در غرب تهران

در صورتی که افتادگی پلک آن قدر شدید باشد که مانع از باز شدن چشم ها به طور کامل شود و یا اینکه پلک ها را به سمت پایین بکشد ، برطرف شدن این مشکل با جراحی زیبایی پلک امکان می پذیرد. افراد کاندید این پروسه شامل زیر می باشند :

 • کسانی که افتادگی و یا پف پلک دارند.
 • اشخاصی که زیر پلک پایین و بالا ، پف و یا پوست اضافه داشته باشند.
 • هنگامی که دید اطرافشان به دلیل پوست اضافه روی پلک بالا مختل شده باشد.
 • افرادی که پلک پایین افتاده داشته باشند و سفیدی زیر عنبیه آن مشخص شده باشد.

نکته : جراحی پلک در افرادی که بیماری تیروئید چشمی ، دیابت ، خشکی چشم و مواردی از این قبیل دارند برای عمل زیبایی پلک مناسب نمی باشد.

آمادگی قبل از جراحی بلفاروپلاستی

مراحل آمادگی در جهت عمل زیبایی پلک به شکل زیر می باشد :

 • بیمار باید با مراجعه به پزشک از سلامت عمومی خود اطمینان حاصل کند. حتی بیمارانی که زیر نظر متخصص قلب هستند و روزانه آسپرین مصرف می کنند ، به پزشک قلب خود باید مراجعه کنند.
 • بعضی داروها مانند وارفارین ، مکمل های غیر تجویزی و عوامل غیر استروئیدی ضد التهابی را نباید مصرف کنند.
 • داشتن جلسه مشاوره قبل از عمل به منظور بررسی آزمایش ها و شرایط مریض قبل از جراحی
 • در روز جراحی زیبایی پلک بیمار باید ناشتا باشد و صورت آن نباید آرایش داشته باشد.
 • روز عمل ، بیمار باید یک همراه داشته باشد تا برای انجام کارهای اولیه تا 24 ساعت به او کمک کند.

 

جراحی پلک - دکتر حمیدرضا زنگنه در تهران

 

روش انجام جراحی پلک در شهرک غرب

اگر جراحی بلفاروپلاستی در مطب انجام شود ابتدا پزشک داروی بی حسی در کناره های چشم تزریق می کند و قرص آرام بخش به بیمار می دهد. اگر جراحی در بیمارستان یا مراکز مجهزتر باشد داروی بیهوشی از طریق سرم به مریض زده می شود. اگر جراحی درهر دو پلک در یک زمان انجام شود جراحی ابتدا روی پلک بالا صورت می گیرد . جراح پلک خوب در تهران دکتر حمیدرضا زنگنه در این صورت ابتدا برش را در خطوط طبیعی پلک ایجاد کرده و به وسیله آن چربی ، پوست اضافه و عضله را برمی دارد. سپس با زدن بخیه هایی ظریف جراحی را به پایان می رساند. پلک پایین نیز به روش جراحی پزشک بستگی دارد در بعضی مواقع این ناحیه به بخیه نیاز ندارد. بعضی از پزشکان برای برداشتن افتادگی و پف پلک جای استفاده از قیچی و تیغ جراحی ، از لیزر و رادیوفرکوئنسی نیز استفاده می کنند.

با وجود فاکتور های زیر شما قطعا کاندیدای مناسب برای جراحی پلک خواهید بود !

عده بسیاری از زیبا جویان با توجه به برخی موارد کاندیدای مناتسبی برای جراحی زیبایی پلک ها نخواهند بود ، اما در صورتی که تمامی فاکتور های زیر در شما وجود داشته باشد می توانید برای جراحی زیبایی بدون هیچ گونه نگرانی اقدام نمایید.

 1. افراد در سن بالای 30 الی 35 سال
 2. زیبا جویان بدون ابتلا به تیروئید
 3. عدم بالا بودن فشار خون
 4. افرادی که به بیماری های مرتبط با چشم مبتلا نمی باشند
 5. زیبا جویانی با سیستم ایمنی بدنی قوی و عدم ابتلا به نوعی بیماری خاص
 6. افرادی که از دخانیات و نوشیدنی های حاوی الگل استفاده نمی کنند
 7. افرادی که خواسته ای واقع بینانه از جراحی پلک خود دارند

نکاتی در مورد عمل زیبایی پلک با دکتر حمیدرضا زنگنه

عمل پلک یکی از شایع ترین نوع عمل جراحی زیبایی به شمار می رود که طرفداران بی شماری در سر تا سر جهان به خود اختصاص داده است. این جراحی ممکن است علاوه بر مواردی که در مطالب بالا گفته شد ، با توجه به علل محیطی مانند تغذیه نادرست ، قرارگیری در معرض تابش اشعه مضر فرابنفش و غیره نیز پدید آید. عمل جراحی زیبایی پلک به منظور مرتفع نمودن موارد فوق صورت می گیرد و نمی توان با انجام جراحی پلک در تهران توسط دکتر حمیدرضا زنگنه موارد زیر را بهبود بخشید :

 • اگر فرد افتادگی ابرو داشته باشد و توسط جراحی زیبایی پلک بخواهد این مشکل را برطرف کند.
 • برطرف نمودن تیرگی موجود در دور چشم
 • رفع شدن چین و چروک های موجود در کنار پلک و به خصوص فاصله ابروها

دوره نقاهت پس از انجام جراحی پلک

عمل زیبایی پلک اغلب بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بستری مریض پس از پایان جراحی نمی باشد. پس از انجام بلفاروپلاستی تورم و کبودی ایجاد می شود که طبیعی است و با گذشت زمان از بین می رود. بخیه های بعد از این فرایند زیبایی بین 4 تا 6 روز پس از جراحی توسط پزشک برداشته می شود. دوره نقاهت بعد از بلفاروپلاستی مدت زمان کمی است و بیمار می تواند پس از چند روز شروع به انجام کارهای عادی خود کند.

چه تفاوتی میان دو پروسه جراحی کانتوپلاستی و بلفارو پلاستی وجود دارد ؟

باید بدانید که در پروسه جراحی کانتوپلاستی ، شکل ظاهری پلک ها اصلاح خواهند شد ، که طی آن به سمت بالا کشیده می شوند تا زیبایی و شادابی را به چهره افراد ببخشند.  در این پروسه گوشه های خارجی چشم ها در قسمت های بالایی و پایینی پلک ها به یکدیگر می رسند  که سبب تغییر شکل چشم ها به صورت بادامی خواهد شد.  اما در تکنیک جراحی زیبایی پلک ها پوست و چربی های اضافی بالا و پایین پلک که در اثر بالا رفتن سن و تاثیر گذاری برخی عوامل دچار افتادگی شده اند درمان خواهد شد. لازم به ذکر است که هر دو این تکنیک های زیبایی با صرف نظر از تفاوت در اجرا ، هدفشان زیبا تر نمودن شکل ظاهری در نواحی از چشم ها می باشد.

آیا می توان بلفاروپلاستی را با دیگر تکنیک های زیبایی به صورت همزمان انجام داد ؟

یکی از ویژگی های فوق العاده جراحی پلک ، انجام همزمان آن با دیگر پروسه های زیبایی می باشد ، که می توان به لیفت ابرو ها ، لیفت صورت و جوانسازی پوست به طور همزمان نیز اشاره کرد. در واقع با انجام این تکنیک به صورت همزمان زیبا جویان می توانند تنها یک دوره نقاهت را سپری کنند و در مدت زمان کوتاهی به یک نتیجه عالی دست یابند ف بدون آن که نیاز باشد جراحی های زیبایی را به صورت جداگانه و با دوره های نقاهت طولانی سپری کنند. در نتیجه اگر تمایل به انجام دیگر جراحی های زیبایی دارید ف حتما در جلسات مشاوره آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا در صورتی که امکان انجام این تکنیک وجود داشته باشد پروسه های زیبایی برای شما زیبا جویان عزیز آغاز شود.

مزایا و معایب جراحی پلک

از جمله مزایای این پروسه زیبایی دید کافی و جوان شدن افراد است. با توجه به اینکه با هدف زیباتر شدن افراد این فرایند انجام می شود عوارض آن نسبت به شدید و یا جزئی بودن آن به تبحر جراح بلفاروپلاستی خوب در تهران دکتر زنگنه بستگی دارد. چرا که اگر در انتخاب متخصص دقت نکنید مشکلاتی نظیر متقارن نبودن پلک ها ، دو بینی در بیمار ، کاهش دید ، از بین نرفتن جای زخم ، پتوز (افتادگی پلک) و یا کوری در بیمار ایجاد شود که البته با انتخاب دقیق از این عوارض به راحتی می توان جلوگیری کرد.

هزینه بلفاروپلاستی در غرب تهران

جراحی پلک عملی است که در جهت جوانسازی انجام می شود و مطابق با درجات پیچیدگی این عمل به طور کلی با حق الزحمه جراح ، دستمزد دکتر بیهوشی ، تجهیزات جراحی ، آزمایش های قبل از عمل ، مکان انجام عمل ، غربالگری پزشکی و در نهایت ویزیت های مراجعه به پزشک محاسبه می شود.

آیا بیمه هزینه جراحی پلک را تقبل می کند؟

بلفراوپلاستی برای زیباتر و جوانتر شدن انجام می شود و از نظر پزشکی هیچ ضرورتی برای آن نیست. شرکت های بیمه هزینه ای برای عمل زیبایی پلک پرداخت نمی کنند.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *