جراحی بینی

ادامه مطلب

با وجود قرار گرفتن بینی در مرکز صورت ، جراحی بینی توانسته هماهنگی و تعادل لازم را میان اجزای صورت ایجاد کند و اعتماد به نفس افرادی را بیفزاید که ذاتا پیرو زیباتر شدن هستند. این فرآیند از متداول ترین جراحی های زیبایی است که در جهان طرفدارترین بسیاری دارد. اگر از فرم بینی خود ناراضی هستید ، مشکلات تنفسی دارید و درصدد برطرف کردن آن می باشید با ما همراه باشید تا شما را با عملکرد بهترین جراح بینی تهران ، دکتر حمیدرضا زنگنه آشنا کنیم و مطالبی مفید در این خصوص ارائه دهیم.

 

جراحی بینی - دکتر زنگنه

 

مزایای جراحی بینی با دکتر حمیدرضا زنگنه

به گفته پزشک خوب شهرک غرب برای عمل بینی در تهران ، هر فردی که تحت جراحی مذکور قرار بگیرد ، می تواند از مزایای زیر بهره مند شود :

 1. ایجاد اعتماد به نفس بعد از رینوپلاستی
 2. ایجاد تعادل در بینی و دیگر اجزای صورت
 3. از بین رفتن مشکلات تنفسی و بهبود در روند نفس کشیدن

انواع عمل بینی در شهرک غرب تهران

جالب است بدانید با وجود اینکه بعد از اعمال تغییرات ، عضو مورد نظر در شما به فرم جراحی شده تبدیل می شود ، اما بر حسب نوع تغییرات پزشکان نام مختلفی را بر آن قرار می دهند. انواع پروسه هایی که تحت عمل بینی معرفی شده است عبارتند از :

 • رینوپلاستی اولیه
 • جراحی بینی ترمیمی
 • سپتورینوپلاستی
 • جراحی پولیپ بینی
 • تیپ پلاستی

رینوپلاستی اولیه چیست ؟

همانطور که از نام اولیه آن پیداست ، این پروسه وقتی برای زیباجویان انجام می شود که برای اولین بار به انجام جراحی زیبایی بینی روی آورده اند. پزشک در این اقدام زیبایی بر اساس آناتومی بینی زیباجو از بهترین تکنیک استفاده می کند و فرم متناسب با چهره را برای ایشان به ارمغان می آورد. لازم به ذکر است که در این نوع عمل بینی ، عضو مورد نظر هیچگونه اسیبی ندیده است و به خاطر نقوص ظاهری به غیر از انحراف که فرد از همان ابتدا داشته است ، به انجام پروسیجر زیبایی روی می آورد.

روند بیهوشی طی جراحی بینی چگونه است ؟

حتما روند بیهوشی طی رینوپلاستی از جمله مواردی است که شما زیبا جویان نگران آن هستید ، باید بدانید که بروز خطرات بسیار زیاد طی جراحی بینی با وجود بیهوشی ها یک امر شایع و کاملا طبیعی است ، اما احتمال آسیب دیدن افراد با این موارد بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر خواهد بود. در واقع احتمال فوت افراد بر اثر بکارگیری بیش از حد و غیر اصولی از مواد بیهوشی می تواند بسیار نگران کننده باشد ، اما بیهوشی در عمل بینی اگر تحت نظارت دقیق یک پزشک متخصص بیهوشی انجام شود ، احتمال مرگ و اغمای طولانی مدت نزدیک به صفر خواهد بود.  یک نکته حائز اهمیت که لازم است به آن اشاره شود ، استفاده اصولی از ماده بیهوشی می باشد ، که به معنای استفاده کم از این مواد نیست ، زیرا بکارگیری کمتر از حد لازم ، طی رینوپلاستی منجر به بیهوشی ناقص شده که مشکلاتی را برای بیمار و جراح بینی به همراه دارد.  به طور کلی مراجعه به یک جراح بینی با تجربه می تواند خیال شما عزیزان را از این پروسه درمانی و زیبایی راحت کند و شما را به یک نتیجه بی نظیر از عمل بینی برساند. یکی از مواردی که بسیاری از افراد نگران آن می باشند ، بهوش آمدن طی رینوپلاستی است. بیهوشی در جراحی بینی به طور قطعی است و بهوش آمدن طی آن یک امر نادر می باشد. متخصصین بیهوشی طی روند جراحی در تمام طول این پروسه بر روند بیهوشی بیماران نظارت دارند و شرایط را تحت کنترل قرار می دهند و در صورت بروز هر گونه عارضه فورا را کنترل می کنند تا از بهوش آمدن بیمار جلوگیری کنند.

 

🌟 جراحی بینی انجام شده توسط دکتر حمیدرضا زنگنه در شهرک غرب تهران 

عمل بینی ترمیمی در تهران

این فرایند که با نام عمل ریویژن نیز شناخته می شود ، زمانی انجام می شود که فرد پس از جراحی بینی اولیه از فرم نهایی راضی نیست. جراحی ثانویه ماهیتی متفاوت با سایر پروسیجر های مشاب دارد ؛ زیرا به علت ساختار ضعیف بینی ، پزشک ممکن است از پیوند غضروف استفاده کند. تکنیک برش ها و رویه جراحی مانند نوع اولیه آن می باشد با این تفاوت که احتیاط های بیشتری می بایست مد نظر قرار داشته باشد.

سپتورینوپلاستی با دکتر زنگنه

عمل انحراف بینی در واقع همان تلفیق دو فرایند سپتو و رینوپلاستی می باشد و به طور مخفف با نام سپتورینوپلاستی شناخته می شود. سپتو در واقع به همان تیغه وسط بینی اشاره دارد که در صورت وجود انحراف در آن ، علاوه بر جلوه نازیبا ، تنفس فرد را نیز با اختلال مواجه می کند. در این پروسه جراح با اصلاح و قرار دادن تیغه در جای مناسب ، اقدامات زیبایی دیگر مانند جمع کردن پره های ، ایجاد قوس مناسب و خلق تقارن را نیز به ارمغان می آورد.

طی پروسه جراحی زیبایی بینی چه اختلالاتی بهبود می یابد ؟

با جراحی بینی ، هر یک یا چند ایرادی که در ادامه به ان ها اشاره کرده ایم ، بای شما برطرف می شوند

 • پهن بودن دماغ
 • کجی تیغه بینی
 • اندازه بینی (مقدار بزرگی)
 • وجود قوز بر روی بینی
 • نوک بینی دو شاخه باشد
 • نتیجه نامطلوب از عمل بینی قبلی
 • سوراخ های بینی بزرگ و غیر قرینه
 • نوک بینی به شکل جعبه ای باشد
 • فاصله زیاد نوک بینی نسبت به لب
 • افتادگی نوک بینی و زاویه کم بینی و لب
 • در اثر ضربه یا جراحی بینی قبلی دماغ به شکل زین اسبی شده و انحراف در تیغه بینی به وجود آمده است

سن مناسب برای عمل بینی در شهرک غرب تهران

همان طور که می دانید افراد در سن بلوغ ، که 15 سالگی در دختران و 17 سالگی در پسران می باشد شامل تغییراتی در ظاهرشان می شوند. از این رو این فراد تمایل دارند در ظاهر خود تغییراتی را ایجاد نمایند . اما از سوی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران توصی می شود که صبور بوده و بگذارند این دوره و رشد اجزای صورتشان مخصوصا بینی کامل شود سپس برای جراحی زیبایی بینی اقدام کنند.

انواع بینی برای عمل

بینی ها به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند که در مطالب زیر به توضیح آن ها می پردازیم.

عمل بینی گوشتی

دماغ های گوشتی اغلب دارای پوست ضخیم ، دارای غدد چربی بسیار ، ساختار استنخوانی و غضروفی کم می باشند. مدت زمان جراحی بینی و اصلاحاتی که در آن اعمال می شود بیشتر از بینی های دیگر و همچنین دوره بهبودی آن هم بیشتر می باشد. از این رو به داوطلبانی که این جراحی را انجام می دهند پیشنهاد می کنیم در نتیجه عمل زیبایی بینی صبور باشند.

عمل بینی استخوانی

خصوصیات بینی های استخوانی ، پوست نازک ، دارای قوز با ساختار استخوانی و غضروفی محکم است. مهمترین عاملی که سبب ترغیب این افراد به جراحی بینی می باشد از بین بردن قوز دماغشان است. مدت زمان انجام این پروسه و رسیدن به نتیجه نهایی سریع تر از عمل دماغ های گوشتی است.

 

 

انواع مدل جراحی بینی

فرم طبیعی : این مدل در عمل بینی همان طور که از نامش مشخص است ، کاملا سلیقه ای می باشد و تغییری بر ظاهر بینی فرد ایجاد نمی کند. در جراحی بینی طبیعی زاویه بین لب بالا و دماغ حدود 90 تا 100 درجه می باشد ، نوک بینی بالا نمی ورد ولی پل بینی صاف می باشد. دماغ طبیعی بیشتر برای درمان و یا برای برطرف کردن مشکلات تنفسی انجام می شود.

مدل فانتزی : جراحی بینی در این مدل بسیار شبیه به بینی عروسکی می باشد ، تغییرات و نیز اصلاحاتی که در بیماران به وجود می آید بسیار وسیع است. طی جراحی بینی فانتزی نوک بینی در زاویه 100 تا 105 درجه به بالا کشیده می شود. به دلیل بالا کشیدن زیاد نوک دماغ ، انحنای پل و قوس روی بینی نیز بسیار زیاد است.

مدل نیمه فانتزی : این مدل جراحی بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از ویژگی های هر دو مدل طبیعی و فانتزی است که سبب ایجاد فرمی جذاب در چهره شخص می شود.دماغ نیمه فانتزی قوس شدید ندارد و مانند دماغ طبیعی صاف نیست.

بهترین مدل عمل بینی چیست ؟

همانگونه که پیش تر توضیح داده شد ، برای عمل کردن بینی میتوان از 3 مدل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی بهره گرفت. بعد از آگاهی از مدل های عمل بینی ، حتما می خواهید بدانید بهترین آن ها ، کدام است؟! در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که بهترین مدل با توجه به معیار و استاندارهای زیبایی صورت و چهره هر فرد مشخص می گردد. بنابرای برا انتخاب بهترین مدل جراحی بینی ، حتما با جراح خود مشورت نمایید و خواسته هایتان از رینوپلاستی را بیان کنید.

جلسه مشاوره پیش از عمل بینی با دکتر حمیدرضا زنگنه

طی جلسه با بهترین دکتر جراحی بینی در شهرک غرب تهران موضوعات مهمی عنوان می شود که نتیجه فرم بینی بعد از جراحی در آن بسیار حائز اهمیت است. پس حتما در این جلسه تمامی اطلاعات را دقیق و صادقانه در اختیار جراح خود قرار دهید.

بهترین جراح شهرک غرب برای عمل بینی در تهران

تحقیق درضرورت انتخاب بهترین پزشک در جراحی بینی در تهران تا حدی اهمیت دارد که بی توجهی به آن می تواند عوارض متعددی را به دنبال داشته باشد.

 • داشتن درک صحیح از زیبایی شناسی
 • همچنین داشتن نمونه کارهای قبل و بعد از عمل بینی
 • دارا بودن وجدان کاری که سلامت بیمار برای او ارجح تر باشد
 • دانش ، مهارت بالا و دارا بودن گواهینامه های پزشکی متعدد درعمل بینی
 • خوش برخورد باشد زیرا باعث ایجاد حس خوب به مریض و از بین رفتن استرس آن می شود
 • صبور بوده و با معاینه بینی بیمار ، بعد از پرسیدن نظر او در مورد فرم دلخواهش مشکلات و تغییراتی که قرار است در این پروسه ایجاد شود را به طور کامل توضیح دهد

از این رو باید به شما پیشنهاد کنیم که دکتر زنگنه با علم و آگاهی بالا بوده که می توانید با اطمینان کامل از نتیجه مطلوب ، جراحی بینی در تهران را به ایشان بسپارید.

👃🏻 جراحی زیبایی بینی با دکتر حمیدرضا زنگنه در تهران

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • شب قبل از جراحی شام سبکی میل کنید .
 • استفاده از آسپرین دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی ممنوع می باشد.
 • از مصرف الکل و استعمال دخانیات به مدت دو هفته قبل از رینوپلاستی بپرهیزید.
 • اگر بیماری خاصی دارید و داروی خاصی مصرف می کنید این مورد را با پزشک در میان بگذارید.

در روز عمل بینی نیز این موارد را پیش از حضور در کلینیک یا بیمارستان رعایت فرمایید :

 • لباس گشاد یا جلوباز با خود داشته باشید.
 • از آرایش کردن و همچنین لاک ناخن پرهیز کنید.
 • به مدت 8 ساعت قبل از عمل زیبایی بینی ناشتا باشید.
 • وجود یک همراه که کارهای شخصی بیمار را در آن روز انجام دهد الزامی است

روش های جراحی بینی

پروسیجر به دو روش باز و بسته در انواع مختلف بینی انجام می شود که به توضیح آن می پردازیم :

جراحی بینی باز : به صورتی انجام می شود که در کلوملا (تیغه موجود مابین دو سوراخ ) برشی ایجاد می شود و پس از آن بهترین دکتر عمل بینی در شهرک غرب تهران به کمک ابزارهای مخصوص پوست را برداشته و شروع به ایجاد تغییرات در ساختار اصلی دماغ می کند. به دلیل ایجاد برش ، پزشک می تواند آناتومی بینی را به وضوح ببیند و اصلاحات مورد نیاز را بر روی آن اعمال کند. این روش از جراحی زیبایی بینی در هر دو نوع گوشتی و استخوانی انجام می شود.

جراحی بینی بسته : به صورتی است که در کلوملا بینی هیچ برشی ایجاد نمی شود و فقط در سوراخ های بینی ، ساختارغضروفی _استخوانی ، با ابزارهای مخصوصی بالا نگه داشته می شود و جراحی انجام می شود. در این روش دید جراح بسیار کم می باشد. در صورتی که اصلاح شامل غضروف سر بینی باشد ، بعد از ایجاد زخم در داخل بینی ، برش هایی که زده شده از پوست خارج می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • استراحت کافی داشته باشید.
 • از انجام ورزش و فعالیت های شدید پرهیز کنید.
 • عینک طبی و آفتابی را تا مدت ها کنار بگذارید.
 • در هنگام خواب سر را بالا تر از بقیه نقاط بدن قرار دهید.
 • پس از جراحی بینی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • شنا ، شیرجه ، سونا و جکوزی تا 2 ماه بعد از عمل بینی ممنوع می باشد.
 • از مصرف الکل و سیگار کشیدن تا 2 ماه بعد از عمل زیبایی بینی خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از چرخش صورت حین خواب ، دو بالش در اطراف صورتتان قرار دهید.
 • برای شستن سر از تکنیک هایی مانند صندلی های سرشور آرایشگاهی استفاده کنید.

عمل بینی با لیزر

ممکن است مطالبی در خصوص جراحی بینی با لیزر ، بدون درد و خونریزی و نیز بدون بیهوشی به گوشتان خورده باشد. از آنجایی که در اصلاح ظاهر و ساختار کلی بینی باید تغییراتی در غضروف و استخوان آن داده شود ، لیزر نمی تواند قادر به همچین کاری باشد. از آنجایی که امروزه لیزر در زمینه پزشکی قابلیت های بسزایی دارد ، باید بگوییم که کابرد آن فقط می تواند در برش پوست یا برطرف کردن برخی مشکلات پوستی ، لکه ها و غیره باشد.

هزینه عمل بینی در تهران

یکی از موارد بسیار مهم در جلسه مشاوره با بهترین پزشک جراحی بینی در تهران پرسش در خصوص هزینه عمل بینی در شهرک غرب تهران می باشد. بعد از معاینه بینی شما و پرسش درباره نوع بینی و تغییراتی که در آن باید اعمال شود هزینه به شما گفته می شود. این مبلغ تماما به پزشک تعلق ندارد بلکه علاوه بر متخصص ، دستمزد بیمارستان ، دکتر بیهوشی و آزمایش هایی که در آن روز انجام می شود نیز در آن محاسبه می شود.

محدودیت های عمل بینی

 • محدودیت در آناتومی اصلی بینی و تغییر در شکل استخوان و غضروف نیز می تواند یکی دیگر از معایب عمل بینی باشد.
 • وجود پوست ضخیم برای کسانی که بینی گوشتی دارند و می خواهند نوک بینی جمع و جورتری نسبت به قبل داشته باشند ، نتیجه عمل بینی را چالشی می کند.
 • هیچ وقت فردی را مبنا قرار ندهید که بخواهید نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی به طور دقیق شبیه آن باشد زیرا هر کس نوع و ساختار اصلی بینی خودش را دارد و نتیجه رینوپلاستی هر فردی با دیگری متفاوت است.

آیا پروسه جراحی بینی با درد همراه است؟

به یاد داشته باشید که پروسه جراحی تحت تاثیر داروهای بیهوشی و تزریق آرامبخش ها پیش از شروع عمل بینی صورت می گیرد. این گفته بدان معناست که شما در طول عمل بینی در حالتی قرار خواهید گرفت که متوجه هیچگونه درد و ناراحتی نمی شوید. حتی پس از جراحی در بخش ریکاوری شما همچنان تحت تاثیر داروهای مسکن و بیهوشی خواهید بود. لذا اکثر زیبا جویان پس از رینوپلاستی، درباره درد ناشی از عمل احساس ناراحتی و نارضایتی می نمایند. شما می توانید با مصرف دارو و رعایت عوامل مراقبتی پس از جراحی این دردها را کنترل و کاهش دهید. اگرچه عمل بینی یک پروسه با درد حداقلی است، اما گاهی بیماران ناراحتی ناشی از عدم توانایی تنفس با بینی به علل وجود تامپون و اسپلینت بینی اشتباه می گیرند. در زمان مراجعه به بهترین جراح در شهرک غرب برای انجام جراحی بینی در تهران ، ایشان توضیحات لازم را در اختیارتان می گذارد.

علت توصیه جراح بینی به منظور استفاده از چسب بینی چیست ؟

برخی افراد پس از جراحی بینی ، از چسب بینی</a> برای بهبود نتایج حاصل از آن استفاده می‌کنند ، که البته بکارگیری از آن از جانب جراح رینوپلاستی توصیه شده است. این امر خیلی مورد بحث و جنجال قرار گرفته است که آیا عمل بینی کافی نیست ؟ آیا باید دست به یک قدم دیگر ، یعنی چسب بینی بزنیم ؟ در واقع اصلی ترین تغییرات طی جراحی بر روی بینی افراد اعمال می شود ، اما با توجه به حساسیت شدید بینی بعد از عمل لازم است تا اقدامات مراقبتی انجام شود ، در واقع این اقدامات کمک می کنند تا فرم جدید بینی حفظ شود و نوک بینی افتاده نشود. خوب تمامی این موارد می تواند نتایج عالی را به همراه خود داشته باشد ، حتی به عنوان یک هشدار بوده تا اطرافیان را از جراحی بینی شما عزیزان آگاه سازد و از بروز هر گونه خطر احتمالی و وارد کردن هر گونه ضربه جلوگیری کند. به همین منظور استفاده از چسب های بینی یک روند فوق العاده بوده که تاثیرات عالی دارد. لازم به ذکر بوده که تورم و التهاب بعد از رینوپلاستی بسیار شایع است ، بکارگیری از چسب های مخصوص می تواند کمک بسیار زیادی به افراد کند تا در بازه زمانی کوتاهی تنها با ین ابزار این عارضه های جانبی را بهبود بخشند. لازم به ذکر بوده که مدت زمان استفاده از چسب های بینی در هر فردی متفاوت است که با توجه به نوع بینی افراد جراح بهترین زمان آن را نیز توصیه خواهد کرد. بنابراین از استفاده بیش از حد یا کمتر از زمان تعیین شده خودداری کنید و برای انجام هر اقدام آن را با جراحی بینی خود در میان بگذارید.

تزریق کورتون چه نقشی در پروسه جراحی زیبایی بینی دارد ؟

در ابتدا باید بدانید که هر آنچه بعد از جراحی بینی با نام عوارض جانبی بروز پیدا می کند ، یک امر کاملا طبیعی و شایع است ، بنابراین در صورت مواجه شدن با ان ها نگران نباشید. اما گاهی اوقات و با گذشت بازه زمانی مد نظر پزشک ممکن است این عوارض جانبی با گذشت ماه ها و رعایت اقدامات بعد از جراحی بینی بهبود پیدا نکنند و حتی بر شدت آن ها نیز افزوده شود ، به همین منظور به عنوان آخرین گزینه درمانی از پروسه تزریق کورتون بکار گرفته خواهد شد. افراد با بینی های گوشتی به علت تجمع حجم بسیار زیادی از چربی در زیر پوست کاندیدای اصلی این تکنیک می باشند ، زیرا در افراد با بینی استخوانی و با وجود چربی اندک در زیر پوست اغلب بعد از اتمام موارد توصیه شده از جانب جراح رینوپلاستی بهبود پیدا می کنند. . بنابراین این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون نخواهند بود و تنها توصیه می شود در موارد حاد و افراد با بینی های گوشتی برای آن که بتوانند به نتیجه نهایی حاصل از عمل زیبایی خود دست یابند به انجام این روش روی آورند. از مزایای فوق العاده این تکنیک باید به سرعت بهبود عوارض در بازه زمانی کوتاه اشاره کرد ، بدون آن که زیبا جو مدت زمان طولانی را برای بهبودی خود صرف کند.

نکته : برای بکارگیری از کورتون حتما به جراح بینی خود مراجعه کنید ، تا بررسی های لازم به طور دقیق انجام شود ، همچنین انجام هر گونه اقدام خود سرانه و مراجعه به افراد غیر حرفه ای می تواند عوارض دیگری را در پی داشته باشد.

امتیاز دهی

5/5

5 دیدگاه دربارهٔ «جراحی بینی»

 1. سلام وقتتون بخیر ، میشه محبت کنید بگید کدوم بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام میدید؟

 2. حمیده عباسی

  سلام ، من قصد دارم بینیمو عمل کنم ولی چون ورزشکار حرفه ای ام ، میترسم از برنامه هام جابمونم . حداقل زمانی که باید استراحت کنم چقدر هست؟ رزمی کار نیستم . ایا گارد فرم بینیمو تغییر میده؟ممنون

  1. سلام ، برای شروع تمرينات ورزشی ٨ هفته زمان لازم است. البته بستگي به فرم بينی و اينكه چقدر تغییرات بر روی استخوان بینی اعمال شده است نیز دارد.

 3. سلام جناب دکتر من ۱ سال پیش به بینیم فیلر تزریق کردم ، بنظر شما می تونم جراحی بینی انجام بدم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *