جراحی بینی گوشتی

ادامه مطلب

جراحی بینی از پرطرفدارترین پروسه های زیبایی می باشد که آمار آن در سرتاسر جهان روز افزون است. زیباجویان با ویژگی های مختلف بینی به آن روی می آورند ، یکی از پروسیجرهایی که در این تعاریف جای دارد ، جراحی بینی گوشتی است. اگر چه نام آن به خوبی می تواند گویای ویژگی هایش باشد ، اما افراد بسیاری وجود دارند که در این باره تعلل دارند و به تعاریف جامعی نیاز دارند. اگر این عبارت نیز برای شما آشنا است و می خواهید بدانید آیا واقعا بینی شما هم گوشتی است یا خیر ، دکتر حمیدرضا زنگنه ، بهترین جراح بینی در شهرک غرب تهران ، در مقاله زیر رازهای بسیاری را برای شما فاش می کند.

 

جراحی بینی گوشتی _ دکتر حمیدرضا زنگنه

 

آیا بینی من گوشتی است ؟

سوالی که ذهن بسیاری از مراجعه کنندگان جراحی بینی را به خود مشغول کرده این است که چگونه تشخیص دهیم بینی ما گوشتی است؟ برای اینکه به درک درستی از این موضوع برسیم لازم است ساختمان بینی را به طور مختصر توضیح دهیم . این عضو اساسا از سه بخش غضروف ، استخوان و پوست رویی تشکیل شده است. لایه زیرین استخوان روی آن غضروف قرار می گیرد و کل عضو با پوست احاطه می گردد. به گفته بهترین دکتر عمل بینی گوشتی در تهران ، افرادی که نام گوشتی به عضو تنفسی آن ها اطلاق داده می شود ، با ویژگی مواجه می شوند که در آن استخوان بینی ضعیف است و بخش زیادی از آن را غضروف و پوست ضخیم تشکیل داده است. ماهیت پوست این افراد چربی فراوان سطح پوست و منافذ باز می باشد ، در واقع همین موضوع باعث می شود که افراد با چالش مواجه شود ؛ اگر شما هم جر این افراد قرار دارید تا انتها مقاله همراه ما باشید.

عمل بینی گوشتی از گذشته تاکنون در تهران

با شنیدن نام بینی گوشتی ، زیباجویان به این فکر می کنند که به نتایج دلخواه خود نخواهند رسید یا اینکه نتیجه حاصل از جراحی بینی گوشتی به تدریج از بین خواهد رفت. این موضوع شایعه ای است که در گذشته ها صحت داشته است ، از آنجایی که در گذشته در طی این پروسه ، بینی دارای ساختار ضعیف ، دستخوش قرار می گرفته است ، پزشک ترجیحا به استخوان آن کاری نداشته است ؛ به عبارت بهتر تغییرات بیشتر بر غضروف و پوست آن انجام می شده است. این روش کوکی کات (استفاده از یک الگوی ثابت برای انواع تمام بینی ها) نام دارد. اما در حال حاضر با پیشرفت علم راه های بسیاری اعم از پیوند گرافت برای عمل بینی گوشتی معرفی و اجرا شده است.

گام به گام تا جراحی بینی گوشتی با دکتر حمیدرضا زنگنه

 • ویزیت پزشک
 • انجام اقدامات اولیه قبل از پروسه زیبایی
 • جراحی بینی گوشتی
 • مراقبت های بعد از عمل

✔ ویزیت پزشک

قبل از اینکه به بهترین جراح بینی گوشتی در شهرک غرب تهران ، مراجعه کنید بیاد داشته باشید که در انتخاب نوع حاذق آن ها دقت کنید و سپس خود را برای گفتگو درمورد موضوعات زیر آماده کنید:

 1. صحبت از سوابق پزشکی
 2. انجام آزمایشات فیزیکی
 3. تهیه عکس از جهات مختلف عضو
 4. صحبت از انتظارات خود در عمل بینی گوشتی

✔ اقدامات اولیه برای پروسه زیبایی

مادامی که تاریخ جراحی بینی گوشتی شما تعیین شود ، نیاز است که محدودیت های زیر را درنظر داشته باشید :

 • نیاز است که از قبل با شخصی هماهنگ کنید تا بعد از جراحی و در طی دوران نقاهت کنار شما حضور داشته باشد.
 • از مصرف موادکاهنده غلظت خون ، پرهیز کنید ؛ مصرف آسپرین ، ایبوپروفن و مکمل های گیاهی ، پزشک را حین پروسیجر با مشکل خونریزی مواجه می کند.
 • استعمال توتون و تنباکو ممنوع می باشد ، به یاد داشته باشید با عدم رعایت این نکته دوران نقاهت طولانی تری خواهید داشت.

💭 جراحی بینی گوشتی با سوراخ های نامتقارن ، جراح  بینی در تهران دکتر حمیدرضا زنگنه.

روند جراحی بینی گوشتی در تهران با دکتر زنگنه

در ابتدا برای اینکه حین جراحی متوجه هیچ دردی نشوید ، بهترین دکتر عمل بینی گوشتی در تهران ، از داروی بیهوشی استفاده می کند. مقدار روز داروی مصرفی به پیچیدگی فرآیند و نتایج حاصل از آزمایش ها بستگی دارد. در ادامه برای اینکه ایشان بتواند به ساختار بینی دست پیدا کند ، برشی را در قسمت ستونچه بینی و برخی برش های داخلی ایجاد می کند و در ادامه با کنار زدن فلپ روی بینی دسترسی کامل به ساختارهای داخلی را برای حالا خود فراهم می کند. حالا نوبت به آن می رسد اصلاحات مورد نظر را بر روی عضو اعمال کند ، رفع انحراف ، تنظیم سوراخ بینی ، ایجاد زیبایی بصری اهدافی است که در طی جراحی بینی گوشتی درتهران ، به دست می آید. در روش های جدید پزشک حاذق با استفاده از گرافت به تقویت غضروف موجود می پردازد که به تبع می تواند هارمونی بیشتری را خلق کند. در قسمت پایانی پوست به جای اصلی خود بازگردانده می شود و محل برش ها به دقت فروان بخیه زده می شوند. پزشک با قرار دادن اسپلینیت یا گچ بر بینی زیباجو ساختار آن را محکم در منار خود حفظ می کند و از بروز هرگونه آسیب های احتمالی جلوگیری می کند. در مجموع مدت زمانی که تیم پزشکی عمل بینی گوشتی را انجام می دهند بین 2 تا 3 ساعت طول خواهد کشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از اینکه پروسیجر با موفقیت به پایان رسید طبیعی است که بعد از آن با علائمی مواجه شوید که بیان کننده نیاز شما به استراحت کافی می باشد ؛ در ادامه گوشه چشمی به مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی می پردازیم تا بهبودی سریع شما حاصل شود :

 1. برای رهایی از تورم بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید.
 2. به مدت یک هفته بعد از جراحی به نحوی بخوابید که سر شما بالاتر از قسمت تحتانی بدن شما قرار داشته باشد.
 3. بیاد داشته باشید که بعد از جراحی بینی گوشتی شما قادر نخواهید بود که غذاهای جویدنی مصرف کنید ؛ بنابراین رژیم غذایی را در پیش بگیرید که عمل جویدن را به حداقل برساند ؛ مصرف آبمیوه های طبیعی و سوپ می تواند پیشنهاد خوبی باشد.
 4. طبق نظر بهترین جراح بینی گوشتی در شهرک غرب تهران ، هر فعالیتی که تورم بینی شما را افزایش می دهد مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب ، نگه داشتن سر به سمت پایین و فعالیت های شدید بدنی ممنوع می باشد.
 5. کمتر بخندید و حین عطسه کردن دهان خود را باز نگه دارید.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی گوشتی

با وجود فواید فوق العاده رینوپلاستی گوشتی ، این اقدام برای همه افراد توصیه نمی شود ، زیباجویانی کاندیدای مناسب برای این عمل در نظر گرفته می شوند که دارای شرایط زیر باشند :

 • دارای سن مناسب باشند
 • از سلامت عمومی خوبی برخورداند.
 • افرادی که از وضع موجود بینی خود رضایت ندارند.
 • زیباپسندانی که با بیماری زمینه ای خاصی مانند مشکلات قلبی عروقی ، دیابت و اختلالات خونی دست و پنجه نرم نمی کنند.
 • از لحاظ ذهنی در وضعیت متعادلی قرار دارند و بنا به تصمیم شخصی به انجام عمل بینی گوشتی روی آورده اند.

آیا ضخامت پوست بر پروسه زیبایی موثر است؟

یکی از فاکتورهای تعیین کننده که بر نتایج حاصل از جراحی بینی گوشتی موثر است ، ضخامت پوست آن زیباجو می باشد. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم برای شکل دهی ، بخشی از بافت های موجود حذف می شود. هرچه لایه رویی عضو ضخیم تر باشد ، بهترین دکتر عمل بینی گوشتی در تهران ، مجبور است که بافت های بیشتری را حذف کند ؛ به تبع آن تورم و کبودی بینی بیشتر و دوران نقاهت بیمار طولانی تر خواهد شد. بعلاوه پزشک برای حذف آن نیز با محدویت هایی مواجه خواهد بود که همین موضوع سبب می شود ایشان نتواند نوک بینی را به فرم مورد نظر زیباجو ، تبدیل کنند.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود ؟

داوطلبان عمل زیبایی بینی گوشتی می خواهند بدانند آیا پروسه ای که پزشک برای فرم دهی بین آن ها در نظر می گیرد ، تکنیک متفاوتی دارد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که این موضوع کاملا به آناتومی بینی شما بستگی دارد. در مجموع جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می پذیرد. در جراحی بینی گوشتی تمایل پزشک به استفاده از روش بسته می باشد زیرا در پی آن ، اسکار مشهودی بر روی پوست باقی نمی ماند ، اما به دلیل ضعیف بودن ساختار عضو مورد نظر ، متدی که اکثر پزشکان در عمل بینی گوشتی مورد استفاده قرار می دهند ، روش باز می باشد.

بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی

سن مناسب جراحی بینی در هر فردی با توجه به مشکلات تنفسی و موارد دیگر متفاوت خواهد بود ، در نتیجه مراجعه به پزشک بهترین گزینه برای دست یابی به زمان مناسب جراحی بینی در شما زیبا جویان عزیز می باشد. اما نکته مهم جهت اقدام به رینوپلاستی بینی های گوشتی اتمام سن بلوغ است. به این منظور که باید رشد اسکلت صورت و بینی کامل شود تا فرد دچار بهم ریختگی ساختار بینی نشود. اما به طور کلی سن مناسب برای عمل بینی های گوشتی بین 17 الی 18 سال بوده و تا حدود 45 الی 50 سال مناسب می باشد.

آیا استفاده از چسب بینی بعد از جراحی بینی گوشتی ضروری است ؟

پس از به اتمام رسیدن جراحی زیبایی بینی ، بدن تمامی افراد به منظور بهبود آسیب های وارد شده ، واکنش هایی همچون التهاب ، تورم و کبودی را از خود بروز می دهند. بنابراین لازم است تا اقداماتی موثر به منظور کاهش این عارضه های جانبی انجام شود. به طور کلی جراح بینی خوب دکتر زنگنه در غرب تهران بعد از پروسه جراحی بینی گوشتی اقداماتی را برای بهبود سریع این موارد توصیه می کند ، اما استفاده از چسب های مخصوص بینی کاربرد فوق العاده تری نیز خواهند داشت. با جدا کردن پوست از استخوان ، فاصله ایجاد شده بسیار در بروز توم نقش خواهد داشت ، اما با بکارگیری از چسب می تواند هر گونه فضای ایجاد شده را از بین برد و سبب کاهش عوارض جانبی در بازه زمانی کم شود ، تا زیبا جویان سریع تر به نتیجه نهایی خود دست یابند. مدت زمان استفاده از چسب ها و چگونگی بکارگیری از آن ها توسط پزشک آموزش داده می شود ، بنابراین از انجام هر گونه اقدام خودسرانه بپرهیزید.

سوالات متداول عمل بینی گوشتی در تهران

 

 • نتایج حاصل از جراحی بینی گوشتی چه زمانی نمایان می شوند ؟

بدن و واکنشات بدنی اعم از بهبودی و شدت تورم در هر زیباجو متفاوت و منحصر به فرد می باشند. شما نمی توانید دو بیمار را بیابید که یک پروسه نقاهت یکسان را طی می کنند. در جراحی بینی گوشتی به علل ضخامت پوست ، غضروف ضعیف و دیگر موارد ذکر شده در مقاله فوق روند بهبودی می تواند در مقایسه با نوع دیگر آن (بینی استخوانی) طولانی تر گردد. اما به طور کل برای کسب بهبودی می بایست تورم ها فروکش کنند. تورم ها به دو دسته؛ التهابات اولیه و ثانویه تقسیم می شوند. تورم های اولیه در اثر واکنش به پروسیجر رینوپلاستی رخ و پس از گذشت یک الی دو هفته از بین می روند. پس از گذشت این زمان بیمار شاهد تغییرات بسزایی در ظاهر بینی خود می شود. لذا دسته دوم در خصوص بینی های گوشتی ، فرد برای کسب نتیجه نهایی و مطلوب می بایست یک سال الی 18 ماه صبر نمایند.

 • چه کسانی نمی توانند جراحی بینی گوشتی انجام دهند ؟

اگرچه عمل بینی یک تکنیک کم تهاجم و گاهی با اهداف درمانی اعمال می گردد ، اما این پروسیجر برای تمام افراد بی خطر نخواهد بود. زنان در دوران بارداری و شیردهی می بایست در انجام فعالیت ها دقت بالایی داشته باشند ، زیرا تمامی عوامل تاثیر مستقیم بر روی نوزاد می گذارد. در جراحی بینی گوشتی با به کار گیری داروهای بیهوشی و مسکن ها علاوه بر مضر بودن برای جنین ، سبب کاهش شیر مادر می شود. این دو گروه از زنان می بایست رینوپلاستی را به بازه دیگری موکول نمایند.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *