جراحی بینی نیمه فانتزی

ادامه مطلب

جراحی بینی نیمه فانتزی امروزه در میان بانوان بسیار مورد توجه قرار گرفته و پرطرفدار شده است. در این نوع فرآیند زیبایی ، دماغ باید متناسب با چهره فرد و دارای قوسی کوچک باشد . اگر این مقاله را مطالعه می کنید حتما قصد انجام جراحی بینی نیمه عروسکی را دارید. ما در این مطالب هر آنچه در جهت عمل بینی نیمه فانتزی توسط دکتر حمیدرضا زنگنه ، جراح بینی در شهرک غرب تهران برای شما مفید است را ارائه می دهیم.

جراحی بینی نیمه فانتزی

مشخصه های بینی نیمه فانتزی چیست؟

این فرم بعد از عمل بینی نیمه فانتزی را می توان حالتی مابین بینی طبیعی و فانتزی دانست. سوالی که در اینجا به وجود می اید این است که چه فاکتورهایی می تواند تعیین کند که نتیجه ماحصل به صورت نیمه فانتزی بوده است. در پاسخ به این سوال باید گفت ، در جراحی بینی نیمه فانتزی پزشک فرمی را به وجود می اورد که در آن زاویه بین لب و نوک بینی حدود 100 درجه می باشد. قوس روی پل بینی ، ملایم است نسبت به حالت طبیعی دارای قوس بیشتری است. در این مدل سایز بینی کاهش می یابد اما نه به اندازه ای که مانند جراحی بینی عروسکی ، مشهود باشد. آنچه پزشک حین اجرای این فرایند مدنظر قرار می دهد این است که ، در کنار کوچک کردن بینی و ایجاد فرم زیبا ، حافظ عملکرد طبیعی آن نیز باشد ، به عبارت بهتر زیباجو بعد از اتمام پروسه ، هیچ خللی در روند تنفسی خود احساس نخواهد کرد.

جراحی بینی نیمه عروسکی در تهران

بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. تفاوت این ها در نوع و ضخامت پوست ، غضروف و استحکام استخوان ها می باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی در هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی انجام می شود. دماغ های استخوانی ، استخوانی محکم و پوستی نازک دارند اما بینی های گوشتی شامل پوستی ضخیم تر با غدد چربی زیاد و غضروفی ضعیف تر می باشند. بینی های استخوانی گزینه ای مناسب برای جراحی بینی نیمه عروسکی هستند.
تفاوت های دیگر موجود در بینی های گوشتی و استخوانی ، بهتر بودن دماغ های استخوانی برای هر نوع عمل است ، ولی دماغ های گوشتی بیشتر برای جراحی های طبیعی مناسب هستند. یکی از نگرانی های افرادی که بینی گوشتی دارند ، برگشت پذیری دوباره آن است ، اما با گرافت گذاری ، پیشرفت تکنولوژی و تقویت غضروف دیگر نگران افتادگی نوک دماغ و مشکلاتی از این قبیل وجود ندارد.

انواع روش های عمل بینی نیمه فانتزی

بهترین جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران توسط دکتر حمیدرضا زنگنه به دو طریق باز و بسته انجام می شود. تفاوت اصلی این دو روش در محل برش می باشد.

روش باز : در متد باز ، دکتر اقدام به ایجاد برش در زیر تیغه سپتوم دماغ که به آن کلوملا هم می گویند می کند. سپس پوست بینی را از غضروف و ساختار استخوانی جدا می کند. جراح پوست دماغ را توسط ابزارهای مخصوص جراحی بالا گرفته و اصلاحات مورد نیازی در این اندام اعمال می کند. پزشک از این طریق به ساختمان بینی اشراف کامل دارد. به همین دلیل بروز نامتقارنی در این روش بسیار کم می باشد. جراحان معمولا این تکنیک را در اولویت جراحی بینی نیمه عروسکی قرار می دهند.

روش بسته : در این روش برش ها از درون سوراخ های بینی ایجاد می شوند. این متد معمولا در کسانی که ایراد خاصی در دماغ شان یافت نمی شود پیاده می شود ، زیرا پزشک برای دیدن آناتومی داخلی بینی محدودیت دارد. یکی از مزایای این متد جراحی ، دوره نقاهت کوتاه آن است به دلیل اینکه آسیب چندانی به پوست نمی رسد زیرا تورم و کبودی کمتری نسبت به روش باز در پوست ایجاد می شود.

مزایای جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران

  • بینی نیمه فانتزی بسیار ظریف و زیبا است.
  • نوک بینی زیاد سربالا نیست و زاویه ای مناسب دارد.
  • قوس ملایم ، آن را غیر طبیعی نکرده است.
  • عمل بینی نیمه فانتزی در افرادی که دماغ استخوانی دارند بسیار مناسب است.

نکات مهم در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه عروسکی حساس است و به همین دلیل برای اینکه یک نتیجه مطلوب پس از جراحی را تجربه کنید باید در انتخاب دکتر دقت داشته باشید. اگر بینی بیمار استخوانی است ، نتیجه ایده آلی را از عمل بینی نیمه فانتزی کسب می کند. برای انجام جراحی ، بیمار باید از نظر جسمی در سلامت کامل باشد. کسانی که بیماری هایی نظیر دیابت ، اختلال خون ، آرتروز ، آلرژی ، کلسترول ، بیماری های قلبی ، ریوی ، فشار خون دارند باید حتما قبل از رینوپلاستی نیمه فانتزی آن را با پزشک خود در میان بگذارند. اگر مریض به داروی خاصی حساس است و یا آن را مصرف می کند باید حتما قبل از انجام این پروسه زیبایی متخصص را از آن مطلع کند.

سن مناسب عمل بینی نیمه فانتزی

داوطلبان جراحی بینی نیمه عروسکی باید در سنی باشند که رشد صورت آن ها کامل شده باشد ، این زمان بعد از دوره بلوغ ، در دختران 16 و در پسران 18 سالگی می باشد. اگر رشد فیزیکی بدن فرد کامل نشده باشد با گذشت زمان تغییراتی در دماغ آن ها ایجاد ، و منجر به ناهماهنگی در سایز اجزای صورت می شود.

معایب جراحی بینی نیمه فانتزی

در صورتی که این پروسه زیباسازی را به یک جراح ناکارآمد بسپارید ، عوارضی نظیر صدمه دیدن ، عدم تقارن در حفره های بینی ، سوراخ شدن سپتوم ، بی حسی دائمی پوست و هماتوم به وجود می آید.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

یکی از استرس های بیماران یافتن پزشک با تجربه و با کیفیت بالای پزشکی می باشد. با وجود آنکه جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران علاوه بر زیبایی ، ظریف بودن را نیز در خود جای داده است ، از این رو باید رینوپلاستی نیمه فانتزی متناسب با صورت بیمار باشد. جراح در حین معاینه با توجه به ایراداتی که در دماغ بیمار می بیند ، موظف است مناسبترین تکنیک را در جراحی پیاده کند. همچنین دکتر باید با وجدان کاری بالا ، در مشاوره به مریض صادق باشد. با اصول زیبا شناسی آشنا بوده و ظاهر بینی را از فرم طبیعی خود خارج نکند. یک پزشک خوب برای پاسخ به سوالات مریض وقت می گذارد و در نهایت بهترین مشاوره را به او می دهد.
نکته : انتخاب جراح با سابقه پزشکی خوب یکی از مهمترین اقدامات قبل از عمل است که می تواند در کسب نتیجه ایده آل موثر باشد.

پاسخ به بعضی سوالات رایج جراحی بینی نیمه فانتزی

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی در چیست؟

جراحی بینی نیمه فانتزی بین طبیعی و فانتزی است ، یعنی نتیجه آن شامل سربالا بودن نوک دماغ و قوس آن است ولی نسبت به بینی فانتزی شدت ندارد.

تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی در چیست؟

در بینی های طبیعی ظاهر دماغ به شکل طبیعی حفظ شده و در واقع تنها ایرادات این اندام رفع می شود. در دماغ نیمه فانتزی تمام این موارد به اضافه قوسی کم و بالا بودن سر بینی به مقدار کم تر از بینی فانتزی ، ایجاد می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی بهتر است یا طبیعی؟

تفاوت اصلی میان آن ها فرم ظاهری است که به سلیقه و نظر بیماران بستگی دارد. بهترین جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران توسط جراح ، با توجه به نوع بینی و سایر اجزای صورت ، مدل بهتر به بیمار پیشنهاد داده می شود.

 مدت زمان دوره نقاهت بعد از عمل بینی نیمه فانتزی چقدر است؟

بعد از رینوپلاستی نیمه فانتزی معمولا بین 7 تا 10 روز بیمار به استراحت کافی نیاز دارد. پس از آن باید طبق توصیه های پزشک و سلامت جسمانی خود 4 تا 6 ماه به مواظبت های بعد از جراحی بینی فانتزی بپردازد تا مشکلی برای ساختار جدید دماغ ایجاد نشود.

آیا جای زخم های ناشی از جراحی بینی نیمه عروسکی روی پوست باقی می ماند؟

یکی از مواردی که در انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی نمیه فانتزی در شهرک غرب تهران مهم است همین موضوع می باشد. هرچه برش جراح با دقت و ظرافت بالایی انجام شود و پوست بیمار نازک تر باشد ، دوره بهبود کوتاه تر و در نتیجه اثر زخم به طور کلی برطرف می شود. برای رفع سریعتر جای اسکار ، استفاده از کرم های ترمیم کننده ای که دکتر تجویز کرده ، مفید می باشد.

نکته : در هنگام شستشوی بینی بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی با سرم ، اول شستشو را انجام دهید بعد از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید. اگر برعکس عمل کنید پمادها به دلیل رطوبت ناشی از شستشو خاصیت ترمیمی خود را از دست می دهند.

پیوند گرافت در عمل بینی نیمه فانتزی

یکی از باورهای قدیمی در رابطه با رینوپلاستی این است که پزشک برای تغییر سایز بینی با محدودیت مواجه است ، این دیدگاه نسبتا درست اما با پیشرفت تکنولوژی دست پزشکان برای اعمال تغییرات باز است. یکی از متدهای نوین که توانایی متخصصان را در این زمینه ارتقا داده است ، پیوند گرافت یا غضروف است. طبق این راه جدید ، ضعف ساختاری بینی شما تا حد چشمگیری جبران می شود که در پی آن پزشک می تواند شما را به نحوی تحت جراحی قرار دهد که نتیجه مطلوب خود را دریافت کنید. ثمره حاصل از جراحی بینی نیمه فانتزی با پیوند غضروف در موارد زیر رخ نمایی می کند:
پشتیبانی از نوک بینی
بهبود جریان هوا
ایجاد ساختار مستحکم

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *