جراحی بینی فانتزی

ادامه مطلب

در عمل بینی فانتزی میزان قابل توجهی از سایز این عضو کاهش می یابد. این نوع از جراحی بینی برای اشخاصی که بینی گوشتی با پوست ضخیم دارند مناسب نیست و اغلب در مواردی انجام می شود که بیمار پوست نازک ، دارای بافت غضروفی و استخوانی محکمی می باشد. به دلیل کوچک شدن بیش از حد این عضو اغلب جراحی بینی فانتزی برای افرادی که صورت کوچکی دارند مناسب می باشد. اصولا در این نوع عمل ، دکتر حمیدرضا زنگنه بهترین جراح بینی در تهران از حالت طبیعی فاصله می گیرد و قوس زیادی در تیغه بینی ایجاد می کند. همچنین نوک آن را بیش از حد طبیعی بالا می برد. در این مدل ، زاویه استاندارد بین بینی و لب بالا بین 110 تا 130 درجه است. به این عمل جراحی بینی عروسکی نیز می گویند. تجربه نشان می دهد که خانم ها بیشتر از آقایان طرفدار فرم بینی به شکل فانتزی می باشند.

جراحی بینی فانتزی

چه کسانی کاندید جراحی بینی فانتزی می باشند ؟

 • متقاضیان رینوپلاستی باید حتما مرحله رشد و بلوغ را گذرانده باشند و از سلامت کامل برخوردار باشند.
 • معمولا اشخاصی که دارای دماغ های با غضروف و بافت محکم می باشند کاندیداهای خوبی در جهت اجرای عمل بینی عروسکی می باشند.
 • وجود پوست نازک یکی دیگر از مزایای انجام جراحی بینی فانتزی می باشد.
 • به طور کلی افرادی که می خواهند بینی عروسکی داشته باشند باید همانند یک عروسک ، صورتی ریز نقش و بینی استخوانی داشته ، که اغلب دختران نوجوان از داوطلبان عمل بینی فانتزی هستند.

انواع جراحی بینی فانتزی با دکتر حمیدرضا زنگنه در غرب تهران

عمل بینی در هر مدل به دو روش باز و بسته انجام می شود که در مطالب زیر به توضیحاتی در این خصوص می پردازیم :

جراحی بینی عروسکی به روش باز : جراحی به این طریق به گونه ای انجام می شود که ابتدا مریض طی پروسه ای تحت بیهوشی قرار می گیرد و سپس جراح بینی در کلوملا یا تیغه موجود بین دو سوراخ بینی برشی کوچک ایجاد می کند. جراح با استفاده از ابزارهای مخصوص جراحی اقدام به بلند کردن پوست بینی کرده و در این صورت ساختار داخلی بینی را دقیق بررسی می کند و سپس اقدام به تغییرات و اصلاحات در آناتومی آن می کند. بعد از پایان  ، جراح عمل بینی فانتزی در شهرک غرب تهران بخیه ها را با دقت و ظرافت خاصی روی پوست ایجاد کرده ، با قرار دادن تامپون به داخل سوراخ های دماغ و گچ روی آن به جهت حفظ ساختار و فرم بینی ، جراحی بینی فانتزی به روش باز را پایان می دهد.

جراحی بینی عروسکی به روش بسته : در این روش پزشک برخلاف جراحی به روش باز هیچ برشی در کلوملا ایجاد نمی کند. تمام برش ها را فقط از درون بینی انجام می دهد سپس پوست و غضروف را از هم جدا می کند. دراین متد متخصص دید کافی به تمام قسمت های دماغ ندارد ، از این رو این روش در جهت جراحی بینی فانتزی مناسب نیست. در پایان بخیه های جذبی در داخل بینی زده می شود و همانند روش باز جراحی اتمام می یابد.

 آیا عمل بینی فانتزی برای دماغ های گوشتی مناسب است ؟

تجربه ثابت کرده که بینی گوشتی جز دماغ های سخت برای عمل بینی فانتزی محسوب می شود. اشخاصی که با دماغ های گوشتی اقدام به جراحی بینی فانتزی می کنند از نتیجه رضایت مندی برخوردار نیستند اگر هم بخواهند جراحی مجدد یا ترمیمی انجام دهند به دلیل اینکه دماغشان بیش از حد کوچک شده ، جراحی بسیار دشوار است. در کل می توان گفت این پروسیجر برای بینی های گوشتی و بینی هایی که بیش از حد بزرگ می باشند مناسب نمی باشد. ولی در مقابل بهترین گزینه برای انجام این فرآیند زیبایی ، بینی های استخوانی است.

 نکاتی که دکتر در عمل بینی فانتزی می تواند به آن توجه داشته باشد

 • سوراخ های دماغ نباید بیش از حد معمول کوچک شود زیرا سبب ایجاد مشکلات تنفسی در فرد می شود.
 • با در نظر گرفتن دماغ نسبت به سایز اجزای صورت اقدام به کوچک کردن آن کند زیرا کوچکی بیش از حد سبب نا متقارن شدن چهره فرد نسبت به سایز اجزای صورت می شود.
 • فاصله نوک بینی با لب بالا به گونه ای باشد که بینی شکل خوکی به خود نگیرد.

بهترین پزشک جراحی بینی فانتزی در شهرک غرب تهران

 • اگر به دنبال عمل بینی عروسکی و نتیجه مورد قبول عمل بینی فانتزی در تهران هستید ، حتما چند نکته را مد نظر بگیرید. چرا که این مدل به دلیل کوچکی بیش از حد ممکن نیست دوباره جراحی شود و اگر هم این اتفاق بیفتد بسیارمشکل خواهد بود.
 • دکتر حمیدرضا زنگنه در روز مشاوره باید با توجه به استانداردهای دماغ مانند تناسب آن با اجزای دیگر صورت ، پهنا ، ارتفاع بینی ، زاویه با لب بالا و غیره نتیجه عمل را آنالیز کند. در این جراحی ، بیشتر تمرکز در نوک بینی می باشد و علاوه بر کوچک شدن بینی ، سربالا بودن نوک بینی و قوس هم در آن تاثیر دارد.
 •  فرد داوطلب باید در مورد دانش ، تجربه و مهارت دکتر جراحی بینی فانتزی در تهران تحقیق کند تا به یک نتیجه مطلوب برسد. بهترین جراح بینی با اعمال انواع تکنیک های عمل بینی فانتزی آشنا بوده و این فرآیند زیبایی را به گونه ای انجام می دهد که هیچ آسیبی به عملکرد بینی وارد نشود.
 • دکتر می بایست به درخواست بیمار توجه کرده و تلاش کند بین استانداردهای زیبایی و نظر اولیه ای که مریض پیشنهاد می دهد به تناسب اجزای چهره و آناتومی بینی صدمه ای وارد نشود.

برای جراحی بینی فانتزی در تهران به این نکته توجه کنید

اگر در برگزیدن بهترین دکتر عمل بینی فانتزی در شهرک غرب تهران دقت لازم را نداشته باشید ، در نتیجه این انتخاب ناصحیح و به دلیل نداشتن مهارت بالای پزشک در عمل بینی فانتزی ، نتیجه ای نا مطلوب را مشاهده می کنید. در پی آن سوراخ های بینی بیش از حد کوچک می شود و برای بیمار مشکلات تنفسی ایجاد می کند. همچنین قوس بینی بیش از حد شده و نیمرخی نا متناسب برای فرد به وجود می آورد. اگر فاصله بین لب بالایی و نوک بینی رعایت نشده و نرمال نباشد ، نمی تواند آن زیبایی خاص را به چهره  فرد بیفزاید و نوک بینی فرد به اندازه ای بالا می رود که به بیمار شکل خوکی می دهد. پس نتیجه میگیریک لازمه کسب یک نتیجه عالی از جراحی بینی عروسکی  ، انتخاب یک جراح با تجربه و حرفه ای است.

تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در مقایسه این دو دماغ باید بگوییم که در مدل نیمه فانتزی جراح سعی بر این دارد که دماغ را مطابق با اجزای صورت کوچک کند. این امر بیشتر در افرادی انجام می شود که صورت های درشت  دارند زیرا اگر در این افراد ، جراح سایز بینی را خیلی کوچک کند با سایر قسمت های چهره بیمار تطبیق ندارد و سبب دفورمه شدن چهره می شود. همچنین دکتر حمیدرضا زنگنه در عمل بینی نیمه فانتزی نوک بینی را نسبت به جراحی بینی فانتزی بالا نمی برد و زاویه آن تا لب بالا را 90 تا 100 درجه می کند. در واقع مدل نیمه فانتزی تلفیقی از جراحی بینی عروسکی و طبیعی می باشد.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی

از مهمترین تفاوت های عمل بینی فانتزی و طبیعی ، زاویه بین لب بالا و نوک بینی است. این زاویه در جراحی بینی فانتزی بسیار بالاتراز عمل بینی طبیعی می باشد. در نیمرخ بینی فانتزی ، شاهد حالت سرسره ای و قوس در آن می شویم  که به وضوح مشهود است ، ولی در نتیجه عمل بینی طبیعی این مورد دیده نمی شود. همین طور سایز بینی فانتزی بسیار کوچکتر از طبیعی است. در نتیجه جراحی بینی طبیعی اغلب کسی متوجه جراحی نمی شود زیرا نوک بینی خیلی به سمت بالا نمی رود و قوسی هم در آن ایجاد نمی شود.

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی 

 • بعد از جراحی بینی فانتزی در تهران حتما بیمار باید استراحت مطلق داشته باشند حداقل به مدت 48 ساعت ، از انجام ورزش هایی با حرکات شدید خودداری کند ولی به جهت مناسب بودن پیاده روی آرام برای بیمار بعد از استراحت مطلق می توانند آهسته قدم بزنند به گونه ای که سر را پایین نگیرند.
 • زیاد صحبت نکنند و از خندیدنی که سبب کشیدگی بخیه و اطراف بینی شود خودداری کنند ، در هنگام عطسه دهان خود را باز کنند .
 • هرگز برای تخلیه دماغ ، فین نکرده و از هر گونه دستکاری در داخل بینی خودداری کند اگر خونابه از دماغ خارج شد با یک دستمال به آرامی آن را از لب بالایی خود پاک کنند.
 • برای کاهش ورم به بینی چسب بزند. 
 • نوشیدن آب آناناس و کرفس نیز برای رفع تورم بسیار مناسب می باشد.
 • جلوی نور مستقیم خورشید نایستد و در مکان های با حرارت بالا قرار نگیرند.
 • افرادی که جراحی بینی فانتزی انجام می دهند ، عینک نزنند و از ضد آفتاب بر روی پوست بینی استفاده کنند.
 • قبل و بعد از عمل از قرص های آسپرین استفاده نکرده زیرا سبب رقیق شدن خون و شدت خونریزی می شود.
 • فقط داروهای تجویزی پزشک عمل بینی فانتزی در شهرک غرب تهران را مصرف کرده و هر گونه دارویی را به طور سرخود استفاده نکنند

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *