جراحی بینی طبیعی

ادامه مطلب

جراحی بینی در افراد مختلف به سه طریق انجام می شود ؛ درمانی ، زیبایی و یا ترکیب این دو با هم. اگر در گروه کسانی هستید که میخواهید ایرادات بینی تان برطرف شود اما به گونه ای که کسی متوجه عمل شدن بینی نگردد ، جراحی بینی طبیعی ، یک انتخاب ایده آل است. شاید نام این پروسه به دفعات به گوش تان خورده باشد اما از جزئیات آن با خبر نباشید. توضیحات کامل دکتر حمیدرضا زنگنه در خصوص عمل بینی نچرال در اختیارتان قرار گرفته است که با مطالعه کردن این موارد با تمامی جوانب عمل و البته بهترین جراح بینی طبیعی در شهرک غرب تهران آشنا می شوید.

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر زنگنه

ماهیت بینی طبیعی

با شنیدن نام این پروسیجر شاید فکر کنید بینی که قرار باشد به فرم طبیعی تبدیل شود ، نیازی به جراحی ندارد چون ، تغییری بر آن اعمال نمی شود این دیدگاه کاملا نادرست است چون هدف اصلی انجام جراحی بینی طبیعی ، رفع تمامی نقوص ظاهری و خلق یک هارمونی چشم نواز با سایر اجزا صورت می باشد. طبیعی بودن به معنای داشتن نقص نیست بلکه اشاره به فرم بینی دارد که انگار فرد از همان ابتدا با آن به دنیا آمده است. هر ویژگی قطعا با مشخصه ای شناخته می شود ، عمل بینی طبیعی ، به پروسه ای گفته می شود که زاویه بین لب و بینی در آن بین 90 تا 95درجه است و قوس آن ملایم می باشد.

از جمله موارد مهمی که در جراحی بینی طبیعی باید رعایت شوند :

 1. حفظ تقارن و همچنین طبیعی بودن پره های دماغ،
 2. متعادل نمودن سایز بینی
 3. حذف کردن قوز
 4. حفظ کردن اندازه سوراخ های بینی در حالت طبیعی

رعایت موارد فوق الذکر در ایجاد نتیجه موفقیت آمیز موثر می باشد.

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی

 • کاندیدای این جراحی حتما باید رشد بینی شان متوقف شده باشد.
 • افرادی که به دنبال تغییر در ظاهر بینی نمی باشند.
 • کسانی که از سلامت جسمانی کامل برخوردارند.
 • اشخاصی که به دنبال رفع مشکلات می باشند مانند کسانی که بخواهند پولیپ بینی شان را جراحی کنند.

روش های عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به روش باز : این روش به جهت اعمال اصلاحات گسترده در ظاهر بینی ایجاد می شود. طی این فرآیند بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در شهرک غرب تهران ، بر روی کلوملا که بافت میانی سوراخ های بینی است ، برشی ایجاد می کند . با کمک ابزارهای خاصی پوست دماغ را بلند کرده و با اشراف کامل به تمام قسمت های زیرین پوست ، در ساختار آن تغییراتی جزئی اعمال می کند. در آخر با ایجاد بخیه ای ظریف در ناحیه ای که برش ایجاد کرده جراحی را به پایان می رساند.

جراحی بینی طبیعی به روش بسته : در روش بسته رینوپلاستی نچرال ، کلوملا هیچ برشی نمی خورد. از این رو برش های ایجاد شده به سبب اعمال تغییرات ، در داخل دماغ به وجود می آیند. از انجایی که پزشک در این روش دید کافی بر روی اجزای داخلی آناتومی بینی ندارد ، دست جراح بینی محدودتر بوده و امکان ایجاد تغییرات گسترده در ساختار بینی کمتر است.

مزایای جراحی بینی طبیعی

 1. مدت زمان عمل بینی طبیعی در تهران و دوره نقاهت کوتاهی دارد.
 2. ظاهر بینی مخصوصا پره های آن تغییری نمی کند.
 3. فرو رفتگی و قوس در دماغ ایجاد نمی شود.
 4. به دلیل اینکه سوراخ های بینی کوچک نشدند، مشکلات تنفسی ایجاد نمی شود.

جراحی طبیعی بینی گوشتی

ساختار تشکیل دهنده دماغ های گوشتی پوست ضخیم و بافت استخوانی و غضروفی ضعیف می باشد. وجود چنین آناتومی باعث تغییراتی محدود می شود. به جهت محدودیت در نوع تغییرات اعمالی بر روی بینی گوشتی ، جراحی بینی طبیعی انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

جراحی طبیعی بینی استخوانی

بینی هایی که استخوانی هستند در حقیقت دارای ساختار استخوانی محکم ، منسجم و پوستی نازک می باشند و می توانند شامل تغییرات زیادی شوند. در جراحی بینی استخوانی طبیعی به دلیل عدم ضخامت پوست ،اصلاحاتی که انجام می شود به وضوح نمایان می گردند.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

باید توجه داشته باشید که قبل از عمل بینی طبیعی زمایش های تجویز شده پزشک را انجام دهید و لباس جلوباز برای جلوگیری از وارد شدن ضربه احتمالی به بینی با خود به همراه داشته باشید. اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید و داروی خاصی مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید. از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین پرهیز کنید . از مصرف الکل و نیز استعمال دخانیات تا 2 هفته قبل از جراحی ممنوع می باشد. توصیه می شود شب قبل از جراحی حمام بروید.

تفاوت بین عمل بینی طبیعی مردانه و زنانه

یکی از نکاتی که در جراحی بینی طبیعی در نظر گرفته می شود ، اجزای چهره فرد و آناتومی صورت آن می باشد. در صورتی که نتیجه جراحی طبیعی باشد باید پزشک بتواند تغییراتی را که در بینی اعمال می کند دقیقا با اجزای صورت هماهنگ باشد. در نهایت باید بگوییم که نتیجه جراحی در مردان و زنان یکسان نبوده و برای هر کس منحصر به فرد می باشد.

فرق عمل بینی طبیعی و عروسکی

بیمار قبل از اینکه به پزشک مراجعه کند باید بداند که خواهان چه نوع مدلی است عروسکی و یا طبیعی ، تا دید بازتری نسبت به نحوه جراحی و انتخاب جراح داشته باشد. مهمترین تفاوتی که بین این دو نوع مدل عروسکی و طبیعی می توانیم داشته باشیم ، زاویه بین بینی و لب بالایی است که 105 درجه است. این زاویه های استاندارد توسط علم زیبا شناسی برآورد شده که کمک بسیاری به جراحان می کند.

در جراحی بینی طبیعی در تهران جراح باید در نظر داشته باشد که هر نوع برش و تغییری در نوک و سوراخ های بینی سبب از بین رفتن فرم طبیعی دماغ نشود. اما در جراحی بینی فانتزی و عروسکی ، زاویه بین لب بالا و نوک بینی بیشتر از حالت طبیعی شده و نوک دماغ تا جای ممکن بالا می رود. قوس هم مورد دیگری از تفاوت این دو نوع مدل بینی می باشد، در بینی طبیعی ، سطح بینی صاف است و در بینی فانتزی و یا عروسکی قوس فراوان دارد.

بهترین زمان انجام عمل بینی طبیعی

متقاضیانی که تمایل دارند نتیجه مطلوبی از جراحی بینی طبیعی در تهران خود داشته باشند این مورد را باید بدانند که انجام این فرایند زیبایی در زمان مناسب موفقیت آمیز می باشد. از این رو چندین فاکتور را باید در نظر بگیریم که عبارتند از:

 • بلوغ جسمی: یعنی زمانی که رشد اجزای بدن متوقف شده باشد و به فرم نهایی اش رسیده باشد . این زمان در دختران 15 سالگی و در پسران 17 سالگی می باشد.
 • بلوغ فکری: فرد داوطلب باید از لحاظ فکری و عقلی نیز به بلوغ مطلوبی رسیده باشد. از این جهت که تصمیم گیری او در رابطه با انتظارات و خواسته هایش منطقی باشد.
 • پس از درمان نمودن بیماری خاص: جراحی بینی نچرال دراین افراد باید بعد از کسب سلامتی کامل صورت گیرد.

انتخاب بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در تهران

در خصوص انتخاب یک جراح بینی طبیعی خوب در شهرک غرب باید تحقیق کنید که ایشان دارای بورد تخصصی بوده و شامل کارنامه پزشکی با تجربه بالا باشد. نمونه عمل های ایشان را با توجه به عکس های قبل و بعد از جراحی را مشاهده کنید. طی جلسه مشاوره ، بینی شما توسط پزشک بررسی و آنالیز می شود. به دلیل اینکه نتیجه عمل بینی در ضخامت پوست ، نوع و غضروف های بینی تاثیر گذار می باشد ، جراح با در نظر گرفتن این عوامل شما را با نتایج عمل آگاه می کند. اگر پزشک جراحی بینی طبیعی در تهران مهارت کافی را نداشته باشد ، نمی تواند با توجه به محدودیت هایی که در حین عمل دارد تغییرات بسیار کمی در جهت نچرال بودن نتیجه بینی ایجاد کند .

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 • استراحت کنید و تا 48 ساعت بعد از جراحی از کمپرس یخ برای رفع تورم و کبودی استفاده نمایید.
 • سر را بالا نگه دارید حتی در مواقع استراحت آن را بالاتر از سایر نقاط بدنتان قرار دهید.
 • اجتناب از جویدن آدامس به دلیل ایجاد حرکت بیش از حد بینی
 • با مسواک نرم اقدام به تمیز کردن دندان ها کنید.
 • از فین کردن ، عطسه و سرفه کردن بپرهیزید.
 • از قرار گرفتن در برابر آفتاب و مکان هایی که گرمای زیادی دارند پرهیز کنید.
 • از عینک طبی و نیز آفتابی استفاده نکنید.
 • از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنید.

هزینه عمل بینی طبیعی

به دلیل اینکه نوع بینی در هر فردی متفاوت است و انتخاب فرم بینی در اشخاص مختلف فرق می کند از این رو پزشک با بررسی ، معاینه و تغییراتی که قرار است بر دماغ شما اعمال شود هزینه جراحی بینی طبیعی در شهرک غرب تهران را بررسی می کند که در افراد مختلف مغایرت دارد.

عمل بینی طبیعی با لیزر

با پیشرفت تکنولوژی و پدیدار شدن علم لیزر در زندگی افراد ، بسیاری به این موضوع فکر می کنند که ایا این توسعه در رینوپلاستی نیز رخ نمایی کرده است یا خیر. با وجود اینکه لیزر در علم پزشکی کاربرد فراوانی دارد اما در جراحی بینی طبیعی ، تنها ممکن است برای ایجاد برش های حساس مورد استفاده قرار بگیرد. تصویری که از لیزر در ذهن افراد برای عمل بینی طبیعی نقش بسته است ، فرم دهی و حفظ بافت های اضافه می باشد. لازم به ذکر است که این موضوع تنها یک تصویر ذهنی است. البته در مواردی مشاهده شده است که پزشک برای برداشتن پولیپ از آن استفاده کند اما نمی تواند با استفاده از لیزر ، شکل کلی بینی را تغییر دهد. لازم به ذکر است که با گذشت سالیان زیاد ، هنوز بهترین روش برای جراحی بینی طبیعی ، ایجاد برش و جراحی می باشد. همانطور که در ابتدا نیز گفتیم در برخی موارد خاص ، پزشک ممکن است برای ایجاد برش از لیزر استفاده کند که البته رایج نمی باشد.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *