جراحی بینی ترمیمی

ادامه مطلب

همه ما با هدف دست یابی به یک بینی زیبا و متناسب با فرم صورت مان ، بدون بروز اختلال تنفسی برای جراحی بینی اقدام می کنیم. اما ممکن است راهی را در این مسیر اشتباه رفته باشیم و با نارضایتی از فرم بینی خود مواجه شویم . اما آیا روشی برای درمان و اصلاح آن وجود دارد تا از نگرانی های مان بکاهد ؟ بله پروسه جراحی بینی ترمیمی همان روش خارق العاده است ، که فرم بینی را تغییر می دهد و هر گونه اختلال تنفسی را که طی رینوپلاستی اولیه رخ داده درمان می کند. برای آن که با جراحی بینی ثانویه بیشتر آشنا شوید ، توصیه می کنیم مقاله زیر را که توسط بهترین جراح بینی در غرب تهران دکتر حمیدرضا زنگنه تهیه شده است را مطالعه کنید.

 

جراحی بینی ترمیمی - دکتر حمیدرضا زنگنه در تهران

 

آیا با جراحی بینی ترمیمی آشنا هستید ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که موارد متعددی می تواند سبب شود تا شما زیبا جویان از جراحی بینی اولیه خود رضایت نداشته باشید ، برای مثال می توانیم به عدم مهارت لازم و کافی پزشک در پروسه جراحی بینی اولیه ، نداشتن انتظارات واقع بینانه زیبا جو و غیره اشاره کنیم ، که این پروسه زیبایی را با اختلالات بسیار زیاد رو به رو کرده و نیاز افراد را به جراحی مجدد می افزاید. این موارد سبب می شود تا بعد از جراحی افراد با مشکلات تنفسی و ایرادات ظاهری بسیاری رو به رو شوند ، که با هیچ تکنیکی جز جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا نمی کند. بهتر است بدانید که این پروسه به نسبت عمل بینی اولیه بسیار سخت و دشوار تر می باشد به طوری که تنها یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با تجربه در شهرک غرب تهران دکتر زنگنه می تواند آن را به خوبی به پایان برساند.

چه مشکلاتی با جراحی بینی ترمیمی بهبود خواهند یافت ؟

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر بعد از جراحی بینی اولیه ، لازم است تا شما زیبا جویان عزیز تحت جراحی مجدد نیز قرار بگیرید بنابراین اگر به هریک از موارد زیر مبتلا هستید در اولین وقت به جراح بینی خود مراجعه کنید.

بیرون زدگی پل روی بینی ، عدم تقارن میان سوراخ های بینی و نمای v بر عکس بینی ، بزرگ بودن نوک بینی و عدم بهبود مشکلات موجود در پروسه رینوپلاستی اولیه ، فرو رفتگی بینی و ایجاد اسکار های عمیق داخلی و خارجی ، باریک شدن بیش از حد تیغه بینی  و انحراف استخوان سپتوم بینی ، فاصله بسیار زیاد میان سوراخ های بینی و بالا پایین بودن پره های بینی ، فیبروز بینی و حالت گیره ای بینی ، گرفتگی بینی و عدم تنفس مناسب و دفرمه شدن ساختار بینی تمامی این موارد جهت بهبود نیازمند جراحی بینی ترمیمی می باشند. اما ممکن است شما زیبا جویان درگیر اختلالات دیگر شوید ، که در ادامه با این عوارض و چگونگی تاثیرات منفی آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

باریک شدن تیغه بینی : باریک شدن تیغه بینی در افراد با بینی های استخوانی بسیار شایع تر از بینی های گوشتی می باشد. این عارضه مشکلات تنفسی را به همراه داشته که با انجام جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا می کند.

حالت گیره ای بینی : یکی از مواردی که اغلب افراد بعد از جراحی بینی نا موفق با آن مواجه می شوند ، فرو رفتگی غضروف های کنار بینی است ، که بینی حالتی گیره ای پیدا می کند. در پی این عارضه مشکلات تنفسی بسیاری برای زیبا جویان به وجود می آید که سبب اختلال در تنفس آن ها خواهد شد.

فواصل میان دو حفره بینی : در صورتی که جراح رینوپلاستی تسلط کاملی بر علم زیبا شناختی نداشته باشد ، که خود یک ویژگی بسیار مهم برای جراح رینوپلاستی حاذق و ماهر در تهران دکتر زنگنه است ، سبب عدم تناسب و ایجاد فاصله های بسیار زیاد میان حفره های بینی افراد می شود ، که تاثیرات منفی بر زیبایی ظاهری دارد که تنها با جراحی بینی ترمیمی می توان آن را درمان کرد.

اسکار های داخلی و خارجی : بر آمدگی های موجود بر روی بینی ، ناشی از اسکار های داخلی و خارجی می باشد ، که سبب تاثیر گذاری منفی بر زیبایی ظاهری خواهد شد که باید توسط یک جراح ماهر و طی رینوپلاستی ترمیمی بهبود پیدا کند.

افتادگی نوک بینی : در ابتدا بهتر است بدانید که بینی های گوشتی دارای ویژگی هایی همچون پوست ضخیم و همراه با چربی بسیار زیاد می باشند که استحکام استخوان آن ها بسیار کم است ، همچنین ساختار استخوانی این نوع بینی ها ضعیف بوده و بینی مقاومت لازم و کافی را ندارد. اغلب افراد با بینی های گوشتی با افتادگی نوک بینی مواجه خواهند شد. در صورت عدم مهارت کافی جراح ، جهت تقویت نوک بینی با استفاده از فرایند پیوند غضروفی به مرور نوک بینی افتاده تر خواهد شد ، که با جراحی بینی ترمیمی قابل درمان می باشد. البته جالب است بدانید که این عارضه در بینی های استخوانی به ندرت پیش می آید زیرا استخوان استحکام کافی و لازم را دارد.

دفرمگی ساختار بینی : یکی از اهداف اصلی افرادی که به جراحی زیبایی بینی روی می آورند ، افزایش زیبایی ظاهر و ایجاد تغییرات بسیار بر روی ساختار بینی می باشد ، که نقش مهمی در افزایش اعتماد بنفس نیز دارد. با به وجود آمدن دفرمگی بر روی بینی طی جراحی بینی اولیه اعتماد به نفس زیبا جو کاهش یافته و برای اصلاح این بد فرمی باید جراحی بینی مجدد نیز انجام شود.

قوز بر روی تیغه بینی : از جمله ویژگی های بارز بینی استخوانی وجود یک بر آمدگی یا قوز می باشد. در مواقعی که جراح بینی نتواند این قوز را به طور کامل بر طرف کند و تیغه بینی را اصلاح کند ، این برآمدگی به صورت یک قوز باقی خواهد ماند که طی جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا می کند.

عدم تنفس آسان : انتخاب جراح بینی خوب و باتجربه در غرب تهران همچون دکتر حمیدرضا زنگنه ، اهمیت بسیار زیادی در تنفس آسان و راحت بیمار بعد از رینوپلاستی دارد. یک پزشک با تجربه ای اندک ، قطعا قادر به رفع مشکلات تنفسی نخواهد بود و نمی تواند ظاهر بینی را به شکل دلخواه بیمار تغییر دهد ، در نتیجه علاوه بر عدم رضایت زیبا جو از شکل ظاهری بینی ، سبب خواهد شد تا با مشکلات تنفسی رو به رو شود که نیاز افراد به جراحی بینی ترمیمی افزایش پیدا می کند.

پوست زیبا جو طی رینوپلاستی ثانویه چه نقشی دارد ؟

بهتر است بدانید که پوست بینی همانند یک کاور عمل می کند ، در واقع پوست ساختار استخوانی را پوشانده و نتیجه حاصل از تغییرات اعمال شده را به نمایش می گذارد. جالب است بدانید که ضخامت بسیار بالای پوست نقش اساسی و بسیار مهمی در کاهش برخی عوارض داشته که از جمله مهم ترین آن ها می توان به التهاب و تورم و موارد دیگر نیز اشاره کرد. طی جراحی بینی استخوانی جراح ، در برابر بافت اسکار زیر پوست و ضخامت بالای پوست مقابله می کند. البته این پروسه نوعی چالش بوده که جراح بینی ماهر و با تجربه دکتر حمیدرضا زنگنه در غرب تهران می تواند از عهده آن بر آید. در نتیجه بهتر است بدانید که مقدار بافت سفتی که بعد از رینوپلاستی با ان مواجه می شوید ، به طور معمول در افراد با پوست ضخیم بسیار بیشتر است که این موضوع سبب افزایش پیچیدگی پروسه جراحی بینی ترمیمی می شود. بنابراین بهتر است بدانید که پوست ضخیم و همراه با چربی از ویژکی های بینی های گوشتی بوده و پوست بینی استخوانی بسیار نازک و ظریف است.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *