تزریق کورتون

ادامه مطلب

گاهی اوقات ممکن است پس از گذراندن یک دوره نقاهت طولانی همچنان شاهد تورم و التهاب در ساختار بینی خود بعد از جراحی بینی باشیم. اما علت آن چیست ؟ چرا ساختار جدید بینی با گذشت این بازه به مرور بهبود پیدا نکرده و همچنان تورم بسیار زیادی دارد ؟ همه ما می دانیم که تورم و  التهاب هر دو یک عارضه جانبی طبیعی و کاملا شایع هستند و عدم بهبودی ان دقیقا همان عارضه غیر طبیعی است که نیازمند یک اقدام موثر می باشد. در این مواقع و در صورت عدم تاثیر گذاری برخی عوامل تزریق کورتون معجزه می کند. اما آیا این روش برای همه افراد مناسب است ؟ در ادامه با توضیحات بهترین جراح بینی در غرب تهران دکتر حمیدرضا زنگنه همراه خواهیم شد تا دریابیم که آیا افراد با هر فرم بینی می توانند از این پروسه کمک بگیرند.

 

تزریق کورتون - دکتر حمیدرضا زنگنه در غرب تهران

 

آیا با کورتون آشنا هستید ؟

کورتون نوعی چربی است ، در بدن تمامی افراد به صورت کاملا طبیعی و با کمک کلسترول در کبد تولید می شود. جالب است بدانید که غده فوق کلیه از این ماده برای ساخت هورمون ها استفاده می کند. این ماده در بدن نقش مهار التهاب در بافت های آسیب دیده را دارد که سبب تسکین تورم نیز می شود. این داروها معمولاً بر پایه هورمون ‌های کورتیکو استروئیدی مانند کورتیزول تولید می‌شوند. آنها در درمان بسیاری از بیماری ‌ها و شرایط پزشکی مانند بیماری‌های التهابی ، بیماری‌ های ایمنی و التهاب و موارد بسیار دیگر از مشکلات به‌کار می‌روند. اما پروسه تزریق کورتون در تهران بعد از جراحی بینی  بکارگیری از نوعی داروی سنتزی بوده که در حوزه پزشکی کاربرد دارد و تنها مختص افرادی که تحت رینوپلاستی قرار گرفته اند نمی باشد. با تزریق این ماده یک واکنشی رخ داده که در پی آن ماده شیمیایی تولید می شود که در کاهش التهابات نقش بسیار موثری دارد.

تزریق کورتون به بینی چه مزایایی دارد ؟

در ابتدا باید بدانید که پروسه جراحی زیبایی بینی با اعمال برخی فعالیت های پیچیده و دشوار توسط یک جراح بینی باتجربه همچون دکتر زنگنه در غرب تهران آغاز خواهد شد ، در واقع در ابتدا پوست بینی برش داده شده و به طور کامل از ساختار استخوانی جدا می شود ، تا پزشک دسترسی کامل و لازم را طی این پروسه زیبایی به قسمت های داخلی و ساختار استخوانی بینی داشته باشد ، برای آن که بتواند تغییرات لازم را به خوبی اعمال نماید . سپس جراح به منظور اعمال تغییرات ظاهری و همچنین قرار دادن استخوان بینی در محل مناسب در صورت وجود انحراف یا کج بودن ، استخوان بینی را شکسته و تراش خواهد داد ، همچنین در صورت گوشتی بودن بینی لازم است تا مقداری از بافت چربی نیز که در زیر پوست قرار دارد را کاهش دهد. جالب است بدانید که چربی زیر پوست خود یک عامل اساسی در بروز التهاب و تورم می باشد ، که نیاز افراد را به بکارگیری از کورتون افزایش می دهد. انجام تمامی این تغییرات طی رینوپلاستی تورم و التهابات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت ، که تنها تزریق کورتون می تواند به بهبود آن ها در موارد بسیار حاد کمک کند.

کدام دسته از زیبا جویان کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون می باشند ؟

 1. افراد با بینی های گوشتی ، پوست ضخیم همراه با چربی زیر پوستی بسیار
 2. افرادی که روند بهبود تورم و التهاب در آن ها طبق انتظارات پزشک نبوده
 3. آن دسته از زیبا جویان که با عوارض جانبی بسیار حاد رو به رو می شوند
 4. افرادی که تجربه خوبی از پروسه جراحی بینی اولیه خود نداشته اند و لازم است تحت جراحی بینی ترمیمی قرار بگیرند.

تعداد دفعات تزریق کورتون به چه عواملی بستگی دارد ؟

باید بدانید که تعداد دفعات تزریق به مقدار التهاب و تورم موجود بستگی داشته که البته جراح بینی خوب در شهرک غرب تهران دکتر حمیدرضا زنگنه در این مواقع به نوع پوست بینی افراد ، میزان چربی موجود در زیر پوست نیز توجه می کند. با وجود ان که میزان تورم در هر فردی با دیگری متفاوت است افراد با بینی های گوشتی بیشتر از افراد با بینی استخوانی به تزریق در دفعات بیشتر نیاز دارند. بنابراین فاکتور های بسیاری در این زمینه مورد بررسی قرار میگیرد تا جراح تعداد دفعات مورد نیاز را در نظر بگیرد. افراد با بینی های استخوانی و پوستی نازک تنها با یک بار تزریق کورتون  در غرب تهران به نتیجه مد نظر خود دست می یابند. در صورتی که این روند در پروسه عمل بینی گوشتی امکان پذیر نمی باشد و ممکن است هر 5 الی 7 هفته یک بار نیاز به تزریق داشته باشند. لازم به ذکر بوده که تعداد دفعات تزریق هرگز حتمی نمی باشند ، چرا که تعداد جلسات مورد نیاز باید توسط جراح بینی با توجه به شرایط زیبا جو تشخیص داده شود.

اقدامات زیر را بعد از تزریق کورتون انجام دهید !

 • توجه داشته باشید که هرگز نباید محل تزریق را لمس کنید یا ان را ماساژ دهید.
 • از مصرف هر نوع ماده و دارو ضد التهاب همچون آسپرین بعد از تزریق خودداری کنید.
 • بهتر است برای بهبود التهاب و تورم از کمپرس های سرد استفاده کنید.
 • بعد از تزریق سعی کنید در چند روز ابتدایی از انجام هر گونه اقدامات ورزشی سنگین خودداری کنید.
 • از خم کردن سر و نگه داشتن سر خود به سمت پایین در بازه های زمانی طولانی خودداری کنید.
 • از مصرف دارو های رقیق کننده خون بپرهیزید و برای بازه زمانی طولانی آن ها مصرف نکنید.

عوارض همراه با تزریق کورتون چیست ؟

این پروسه درمانی سبب کمک به کاهش تورم در کنار مزایای بسیار ، عوارضی را نیز به همراه خواهد داشت. از جمله این عوارض می توان به فرورفتگی بینی در محل تزریق شده اشاره کرد ، که بافت نرم از بین رفته و در واقع آتروفی به وجود می اید ، که عارضه شایع نبوده و به صورت نادر رخ می دهد. اما بهتر است بدانید که گاهی اوقات ممکن از پس از تزریق زیبا جویان با تغییر رنگ پوست ، تشکیل رگ های غیر طبیعی و خونی و نازک شدن بیش از حد پوست خود مواجه شود. کبودی و تورم محل تزریق نیز عوارض شایع این تکنیک بو ده ، که به مرور بهبود می یابد ، همچنین مانند دیگر ماده های تزریق شده امکان عفونت محل تزریق نیز وجود خواهد داشت. از دیگر عوارض این تکنیک می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 1. ضعف بدن
 2. تحلیل رفتن عضلات
 3. کاهش جذب کلسیم در بدن
 4. عدم مقابله بدن با عفونت ها
 5. افزایش بسیار زیاد اشتها بیمار
 6. کاهش بینایی و کمک به بروز آب مروارید
 7. رسوب کلسیم در استخوان و جلوگیری از استخوان سازی

استفاده از چسب بینی بعد از تزریق کورتون مانعی دارد ؟

با توجه به توصیه یک جراح بینی با تجربه و حاذق دکتر زنگنه ، بهتر است بیماران بعد از تزریق کورتون در شهرک تهران به مدت یک الی دو هفته برای تاثیر بخشی بیشتر کورتون از چسب بینی نیز استفاده کنند. چرا که چسب های مخصوص بینی از جمله ابزار های موثر در کاهش میزان التهاب و تورم بوده که به عده بسیاری از زیبا جویان بکارگیری از آن توصیه می شود.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *