اقدامات قبل از جراحی بینی

ادامه مطلب

قبل از جراحی و در درجه اول باید هدف و انگیزه از جراحی را مشخص کنید. هدف از جراحی باید کاملا درست و همچنین منطقی باشد تا منجر به ایجاد نتیجه قابل قبولی از عمل باشد. از آنجایی که جراحی بینی ممکن است با هدف های مختلفی صورت گیرد متقاضی رینوپلاستی دستخشوش تغییراتی از جمله زیبایی ، درمانی و یا هر دو مورد می باشد. هدف از عمل بینی در افراد مختلف فرق می کند و باعث زیبا سازی ، فرم دهی ، رفع نواقص ، درمان پولیپ کجی ، انحراف بینی و غیره می شود. هدف نباید تنها زیبایی باشد بلکه نداشتن مشکلات تنفسی ، افتادگی نوک بینی ، پرگشت ناپذیری و غیره را نیز می توان با انتخاب بهترین جراح بینی در تهران دکتر حمیدرضا زنگنه از اقدامات قبل از جراحی بینی دانست که این مورد از مراحل اولیه طی کردن پروسه جراحی است.

اقدامات قبل از جراحی بینی

نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی در تهران

اشخاصی که تصمیم می گیرند بینی شان را جراحی کنند ، به نتیجه آن حساسیت بسیار بالایی نشان می دهند. اگر نتیجه عمل برای داوطلبان رینوپلاستی مبهم باشد ، سبب ایجاد نگرانی می شود که البته کاملا طبیعی است. از این رو طی جلسه ای که بیمار با جراح منتخب خود می گذارد ، تمام نگرانی ها برطرف می شود. چنانچه رینوپلاستی به وسیله جراح بینی کم تجربه و با مهارت ناکافی انجام شود ، به نتیجه ایده آل نمی رسند و شخص باید یکسال بالاجبار در خصوص ترمیم اولیه صبر کند. از این رو باید در انتخاب پزشک دقت کافی و لازم داشته باشید. زیرا جراحی ترمیمی علاوه بر  صرف هزینه و زمان ، در سلامتی افراد نیز تاثیر می گذارد و حتی ممکن است بیمار به رضایت کامل نرسد.

ملاقات با پزشک در تهران از اقدامات قبل از عمل بینی

قطعا انتخاب بهترین جراح بینی است که می تواند در ناراحتی و خوشحالی بعد از جراحی تاثیر بسزایی بگذارد. بنابراین سعی کنید از تجربه و تخصص جراحتان اطمینان داشته باشید. با حضور در مطب و مشاهده نمونه کارهای قبل و بعد پزشک و همچنین پرس و جو از بیماران دیگر در مورد رضایت این افراد ، در خصوص رضایت مندی از نتیجه جراحی می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. فاکتورهای مورد نظرتان را یادداشت کنید تا در جلسه مشاوره همه را به پزشک مربوطه اعلام کنید. لیستی از انواع پزشکان خوب تهیه کنید که عملکرد هر کدام با معیارهای شما مطابقت داشته باشد تا بتوانید بهترین پزشک را برای انجام رینوپلاستی خود برگزینید.

آزمایشات قبل از جراحی بینی با دکتر زنگنه

از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی ، انجام آزمایش های لازم در جهت کنترل انعقاد خون و بررسی سلامتی بیمار است که توسط پزشک در تهران تجویز می شود و فرد باید قبل از جراحی آن را انجام دهد. انواع آزمایش های انجام شده شامل موارد زیر می باشد:

 • PT & PTT کنترل مشکلات انعقادی خون
 • FBS قند خون که انجام این آزمایش به صورت ناشتا انجام می شود.
 • HCV Ab
 • HIV
 • HBsAG
 • در صورتی که پزشک صلاح بداند انجام سی تی اسکن برای تشخیص انحراف و گرفتگی بینی نیز انجام می شود.

تهیه برخی از آزمایشات توصیه شده از جانب جراح ، در اقدامات قبل از جراحی بینی ، سلامتی شما زیبا جویان عزیز را تضمین خواهد کرد ، که البته در صورت وجود هر گونه اختلال پروسه ای درمانی و مناسب نیز به کار گرفته خواهد شد. در واقع با وجود اطلاعات کافی از زیبا جویان ، وضعیت و سلامت جسمی افراد تضمین شده و در صورت بروز هر گونه اختلالی ، جراح آگاهی لازم و کافی را جهت مقابله و کنترل آن خواهد داشت. برای آنکه با این دسته از آزمایشات و کاربرد آن ها بیشتر آشنا شوید ادامه مطلب را مطالعه نمایید

آزمایش خون: از مهم ترین آزمایشاتی که تمامی زیبا جویان باید آن را در اقدامات قبل از جراحی بینی تهیه کنند ، آزمایش خون است ، که نشان ده نده سلامت افراد می باشد. این آزمایش سبب شده است تا جراح بتواند از ابتلای افراد به عفونت ، کمبود خون ، کمبود ویتامین و هر نوع مشکل دیگری مطلع شود و همچنین قبل از آغاز جراحی روند درمان و بهبود ان ها را آغاز نمایند.

سی تی اسکن: با تهیه عکس سی تی اسکن در مراقبت های بعد از جراحی بینی می توان برخی مشکلات موجود و مشکلات تنفسی از جمله انحراف بینی ، پولیپ و گرفتگی های موجود در ساختار داخلی بینی را تشخیص داد.

تست بارداری: در صورتی که بانوان مشکوک به بارداری باشند ، لازم است به منظور پیشگیری از وارد شدن هر گونه آسیب به جنین در اقدامات قبل از جراحی بینی تست بارداری را انجام دهند ، تا در مواقع لازم از انجام پروسه رینوپلاستی خودداری کنند.

نوار قلب: انجام نوار قلب به منظور اندازه گیری ضربان قلب بیماران انجام می شود ، تا در صورت مشاهده هر گونه حملات قلبی ، جراح بتواند آن کنترل کند.

به توصیه بهترین جراح بینی در تهران ، آزمایش بارداری در خانم ها که روز قبل از عمل تجویز می شود. چرا که رینوپلاستی طی دوران حاملگی ممنوع می باشد. زیرا بیهوشی و جراحی در دوره بارداری ، تاثیرات منفی روی جنین می گذارد. از این رو بانوانی که باردار باشند ، عمل بینی آن ها به مدت 2 ماه به تعویق می افتد.

آیا پریود بودن خانم ها خللی در نتیجه جراحی ایجاد می کند؟

به طور کلی می توان گفت پریود زنان هیچ خللی در این پروسه ایجاد نمی کند و تداخل این دو ، یعنی سیکل ماهیانه و جراحی بینی با یکدیگر ممنوعیتی ندارد. البته اگر افراد در این دوره دچار نوسانات هورمونی و تغییرات رفتاری می شوند ، توصیه می شود که در جهت آسایش روانی خود بعد از پایان دوره قاعدگی اقدام به انجام جراحی کنند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

انجام سی تی اسکن: دکتر حمیدرضا زنگنه برای اینکه از وضعیت کامل و دقیق بینی شما آگاه شود ، سی تی اسکن را تجویز می کند زیرا به سبب آن می توان گرفتگی بینی و انحراف آن را تشخیص دهد.

انجام نوار قلب: به منظور ارزیابی سیگنال های الکتریکی که باعث کنترل ریتم قلب می باشد ، نوار قلب گرفته می شود. در نوار قلب گرفته شده مواردی نظیر حملات قلبی و وجود بی نظمی در ضربان قلب به خوبی مشخص می شود.

عکسبرداری از ناحیه قفسه سینه: این مورد به دلیل بررسی مشکلات ریوی و همچنین تنظیم تنفس بیمار هنگام بیهوشی انجام می شود.

اقدامات شب قبل از رینوپلاستی

شب قبل از عمل حتما استحمام نمایید. شام را میل کنید اما حتما سبک باشد. 6 تا 8 ساعت قبل از رفتن به بیمارستان در تهران از آشامیدن و همچنین خوردن پرهیز کنید چرا که از اقدامات قبل از جراحی بینی این است که در حین عمل ، معده حتما باید خالی باشد. استراحت کافی داشته باشید و هیچ گونه استرسی از انجام جراحی نداشته باشید زیرا در هنگام جراحی بیمار تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی قرار می گیرد و هیچ دردی را حس نمی کند.

روز جراحی و اقدامات قبل از جراحی بینی

 • عزیزان در این روز هیچگونه زیورآلاتی همراه خود نداشته باشید.
 • بانوان هیچگونه آرایشی در صورت خود نداشته باشید و با لاک بر روی ناخن هایتان به بیمارستان مراجعه نکنید.
 • در روز عمل ناشتا باشید و از آشامیدن و خوردن در این روز جدا خودداری کنید.
 • آقایان در روز عمل محاسن خور که شامل ریش و سبیل می باشد را بتراشند.
 • روز جراحی سعی کنید یک و یا دو همراه با خود داشته باشید و تاخیر نداشته باشید.
 • لباس جلو باز و یا گشاد با خود بیاورید زیرا پس از جراحی پوشیدن لباس از سر به جهت وارد شدن ضربه خطرناک است.

آیا در صورت سرماخوردگی باز هم می توان عمل بینی انجام داد؟

اگر قبل از عمل زیبایی بینی سرماخوردگی داشته باشید ، دکتر حمیدرضا زنگنه دکتر خوبی بینی در تهران توصیه اکید در انجام جراحی پس از بهبودی کامل بیمار را دارد. زیرا در این هنگام بینی و سینوس ها درگیر شده و انجام رینوپلاستی باعث ایجاد زمینه ای در شرایط سخت بعد از عمل  می شود که این امر فرآیند بهبودی را مختل می کند.

اقدامات قبل از انجام جراحی بینی

 • در صورتی که قبل از جراحی دارویی استفاده می کنید ، حتما به پزشک آن را اطلاع دهید.
 • نیکوتین و دخانیات ، باعث مختل کردن اکسیژن رسانی در خون می شوند و امکان دارد به این وسیله طی جراحی اختلال ایجاد شود. به همین دلیل توصیه می شود ، حدود دو هفته قبل از جراحی استفاده از سیگار ، قلیون و حتی قرار گرفتن در این مکان ها صرف نظر کنید.
 • از داروهایی که سبب رقیق شدن خون می شوند مانند وارفارین ، آسپرین و غیره در اقدامات قبل از جراحی پرهیز کنید ، زیرا سبب رقیق شدگی خون و در نتیجه خونریزی بیشتر می شود.
 • یک هفته قبل از عمل زیبایی بینی از مواد غذایی مفید و همچنین مایعات بیشتری استفاده کنید ، زیرا سبب بالا رفتن سیستم ایمنی و در پی آن مقاومت بیشتر بدن می شود.
 • یکی دیگر از اقدامات قبل از عمل بینی وجود استرس می باشد. اگر با آگاهی کامل و اعتماد به پزشکی که انتخاب کرده اید نسبت به علم و سابقه بالای جراح این استرس از بین خواهد رفت.

اقدامات قبل از جراحی بینی و تهیه غذا

از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی تهیه چند وعده غذای نرم و آبکی مثل انواع سوپ ، فرنی و آب میوه ، سبزیجات و غیره را پیش از عمل است ؛ چون همانطور که قبلاً در مقاله بهترین پزشک تهران ذکر شد تا مدتی نیاز به استراحت دارید و این کار برای راحتی حال شما پیشنهاد می شود. غذاهای نرم نیازی به جویدن ندارند و بلع آن ها راحت تر است. شما به دلیل اینکه تازه تحت عمل قرار گرفته اید ، نباید از غذاهای سفت و سخت استفاده کنید که نیاز به جویدن دارند ، زیرا ممکن است نواحی جراحی شده را تحت تاثیر قرار دهند و موجب بروز خونریزی و افزایش التهاب شوند. همچنین ، در مورد اقدامات قبل از جراحی بینی ، فراموش نکنید هنگام تهیه غذا ، از مصرف نمک و ادویه بپرهیزید ؛ چون باعث افزایش ورم می شوند. سعی کنید هنگام آماده کردن غذا ، کلاً از نمک استفاده نکنید. تغذیه تاثیر زیادی بر روند بهبودی شما دارد ، حتماً رژیم و برنامه غذایی خود را پیش از این پروسه تغییر دهید.

اقدامات قبل از جراحی بینی و مقابله با استرس

همانطور که اشاره کردیم داشتن استرس قبل از عمل بینی ، کاملاً طبیعی است و برخی از افراد ترس و واهمه از انجام هر نوع جراحی دارند. برای مقابله با استرس و ترستان ، بهتر است قبل از جراحی بینی ، با پزشکتان در تهران صحبت کنید تا مراتب جراحی را برای شما توضیح دهد. گاهی بخش زیادی از این ترس ، مربوط به ناآگاه بودن می شود و با کسب اطلاعات در این زمینه ، کمی آرامش می یابید. معمولاً ایشان در مورد اقدامات قبل از جراحی بینی هم ، اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهد. اگر نیاز باشد دکتر طبق صلاحدید خود ، برایتان داروهای آرام بخش تجویز می کند. علاوه بر این می توانید با افرادی که قبلاً تجربه عمل رینوپلاستی را داشته اند نیز ، صحبت کنید و سوالات و شبهات ذهنیتان را از بین ببرید.

امتیاز دهی

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *